• FIZJOTERAPIA DZIECI – Wada Postawy 

Fizjoterapia dzieci prowadzona w centrum medycznym Relax-Med skupia się na leczeniu przyczyny problemu. W zależności czy dziecko posiada wadę postawy w postaci pleców okrągłych (kifotycznych) pleców płaskich (zmniejszenie kifozy i lordozy), czy problemem jest boczne skrzywienie kręgosłupa (skolioza), wymagane jest wprowadzenie terapii wprowadzającej zmiany nawykowe młodego człowieka. W zależności od chęci rodziców rehabilitacja odbywa się parę razy w tygodniu w Centrum medycznym Relax-Med lub w rodzice, (którym wcześniej przekazano zestawy ćwiczeń do domu) ćwiczą sami z dzieckiem i przychodzą na spotkania kontrolne.

Obniżone napięcia mięśniowe czy opóźnione etapy rozwoju dzieci wymagają dużej wiedzy terapeuty w zakresie układu nerwowo-mięśniowego, jak i bardzo dobrego poznania rozwoju noworodka i dzieci.

REHABILITACJA DZIECI WYMAGA DUŻEJ WIEDZY TERAPEUTY
W ZAKRESIE ROZWOJU DZIECKA, A LECZENIE REHABILITACYJNE DZIECI POWINNO SKUPIAĆ SIĘ NA PRZYCZYNIE DANEGO PROBLEMU, A NIE LECZYĆ TYLKO JEGO OBJAWÓW.

  • FIZJOTERAPIA STOPY

Jeszcze do niedawna problemy ze stopami były przyczyną kompleksów i zmuszały do unikania aktywności fizycznej. Centrum medyczne Relax-Med dzięki wielu szkoleniom zagranicą wypracowało metody odnoszące duże skutki w leczeniu problemu w stopie. W zależności czy problemy stóp dotyczą osób dorosłych czy małych dzieci stosuję się różnorodne metody fizjoterapeutyczne.

Stopy małych dzieci do lat 7 kontrolowane są pod kątem naturalnego rozwoju i zmiany funkcjonalnej. Nie zawsze dzieci w tym wieku wymagają ćwiczeń korekcyjnych, czasami wystarczą jedynie ćwiczenia profilaktyczne. Co więcej stopy małych dzieci niekiedy wymagają jedynie stałej kontroli i zastosowania obuwia profilaktycznego, które nie pozwoli na rozwój lub pogłębienie koślawości stóp.

Dzieci charakteryzujące się odstępstwami od normy przyjętej dla danego wieku poddawane są ćwiczeniom korekcyjnym, które mają za zadanie wspomóc nieprawidłowo funkcjonujący aparat mieśniowo-więzadłowy. 
U starszych dzieci i u osób dorosłych wprowadza się dodatkowo wspomaganie leczenia za pomocą wkładek ortopedycznych (wkładek do butów indywidualnych dla stopy pacjenta). Do procesu diagnostycznego stosuję się innowacyjne metody badania komputerowych stóp, a także inne.

 

Stopy człowieka wymagają częstej kontroli i właściwego leczenia. Problemy w źle funkcjonującej stopie mogą być przyczyną bólów kolan, bioder czy kręgosłupa.

Close Menu

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy