System pasów Careva dla osób niepełnosprawnych

System pasów Careva to unikalne rozwiązanie w zakresie pozycjonowania osób niepełnosprawnych w pojazdach. Dzięki specjalnej konstrukcji pasów, mamy możliwość konfiguracji indywidualnego rozwiązania dostosowanego do naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy kompleksowej stabilizacji i korekty pozycji wybieramy zestaw Combi. Jeśli stabilizacji wymaga górna część tułowia to mamy do dyspozycji Zestaw Pasa Piersiowego lub Zestaw Pasów Naramiennych. Dla osób z tendencją do zsuwania się, ale stabilnym tułowiem mamy Zestaw Pasów Biodrowo-Pachwinowych.

Zestaw Pasów Naramiennych

Zestaw Pasów Naramiennych to alternatywne rozwiązanie idealne dla osób z problemem stabilizacji górnej części tułowia, ale utrzymanie prawidłowej pozycji zapewniają pasy podtrzymujące ramiona i opcjonalnie klatkę piersiową, gdy użyjemy element łączący pasy. W skład zestawu wchodzi pas główny, pasy naramienne i złączka pasów naramiennych. Pasy zapinamy na wysokości ramion poprzed odpowiednie umieszczenie ich w pasie głównym. Dla zwiększenia stabilizacji możemy dodatkowo spiąć obie pasy za pomocą złączki, jeśli zachodzi taka potrzeba. Zestaw występuje w 3 rozmiarach: S (4-8 lat), M (8-15 lat), L (15 i więcej lat)

Zestaw pasów Careva Combi

Zestaw Combi to kompleksowa stabilizacja zawierająca pas biodrowy z pasem pachwinowym i dopinanymi pasami naramiennymi. Taka kamizelka zapewnia pełne zabezpieczenie przed nieporządanym wychylaniem, przechylaniem i zsuwaniem się osoby wymagającej pozycjonowania. Na komplet składa się pas biodrowy, pas pachwinowy i pasy naramienne oraz pas główny montowany na oparciu fotela. Zestawy występują w 3 rozmiarach: S (dzieci 3-7 lat), M (dzieci 8 – 15 lat), L (osoby powyżej 15 lat).

Zestaw Pasa Piersiowego

Zestaw Pasa Piersiowego to rozwiązanie idealne dla osób z problemem stabilizacji górnej części tułowia. W skład zestawu wchodzi pas główny i pas piersiowy. Pas piersiowy zapinamy na wysokości klatki piersiowej dobierając jego położenie dzięki kieszeniom pasa głównego. Zapięcie pasa można przesunąć na bok, tak aby utrudnić jego rozpięcie. Zestaw występuje w 4 rozmiarach: S (obwód klatki 70-90 cm), M (obwód klatki 90-110 cm), L (obwód klatki 110-130 cm), XL (obwód klatki 130-150 cm)

Zestaw Pasa Biodrowo-Pachwinowego

Zestaw Pasa Biodrowo-Pachwinowego dedykowane w przypadku osób zsuwających się z fotela podczas jazdy. W skład zestawu wchodzi pas główny i pas biodrowy z pasem pachwinowym. Pas biodrowy ustawiamy w odpowiedniej kieszeni pasa głównego i odpowiednio regulujemy pas pachwinowy. Zapięcia pasa biodrowego znajdują się przy pasie głównym, utrudniając jego samodzielne rozpięcie. Zestaw występuje w 3 rozmiarach: S (4-8 lat), M (8-15 lat), L (15 i więcej lat)

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.