Wypożyczalnia Artromot oraz Szyny CPM do ćwiczeń biernych stawu biodrowego i kolanowego

Wypozyczalnia artromotów
Szyna CPM wypozyczalnia

Aparaty ortopedyczne do ćwiczeń kolana i biodra wykorzystywane są w celu szybszego powrotu do pełni sprawności. Szyny do ćwiczenia kolana czy biodra przeznaczone są dla pacjentów po przebytym urazie lub zabiegu operacyjnym. Dzięki urządzeniu typu Artromot udaję się uzyskać dużo większe zakresy zgięci jak i wyprostu stawu kolanowego lub/i stawu biodrowego. Szyna do ćwiczeń biernych kończyny dolnej jest nieocenioną pomocą wspomagającą proces rehabilitacji. Szyny do ćwiczenia kolana/biodra (szyny CPM) umożliwiają prowadzenie ciągłej rehabilitacji w domu pacjenta. Przeszkolony pacjent z łatwością poradzi sobie z obsługą urządzenia bez obecności osoby trzeciej.Wypożyczenie Artromotu umożliwia ciągłą, bezbolesną i dającą duże osiągnięcia terapię pacjenta bez potrzeby wychodzenia z domu. To pacjent po konsultacji z fizjoterapeutą, lekarzem decyduje kiedy i jak długo ćwiczy w domu.

Wypozyczalnia szyn CPM

Szyna CPM jest idealnym rozwiązaniem dla wielu osób, które chcą szybko i skutecznie powrócić do formy po przebytej operacji stawu kolanowego/biodrowego. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest dość swobodne wykonywanie ćwiczeń biernych (czyli takich, w czasie  wykonywania których do pracy nie są angażowane mięśnie). Korzystanie z szyny nie wymaga użycia siły przez pacjenta, dlatego też jego dojście do pełni sprawności będzie szybsze i nieco mniej bolesne. Szyna CPM będzie szczególnie przydatna w przypadku tych chorych, którzy z uwagi na swój stan zdrowia nie mogą bądź też nie są w stanie aktywnie wykonywać ćwiczeń fizycznych. Konieczność stosowania szyny dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto przedyskutować z fizjoterapeutą prowadzącym rehabilitację.

Wszystkie ćwiczenia wykonywane przy zastosowaniu szyny CPM prowadzą do stopniowego powiększania zakresu ruchu w stawie kolanowym. Jednak, aby zapewnić sobie możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, w każdym przypadku ćwiczenia z szyną rozpoczynać należy  od niewielkich kątów zgięcia, z biegiem czasu prowadząc do ich powiększenia. Stopniowe zwiększanie kąta zgięcia prowadzi do stopniowego powrotu do sprawności uszkodzonej kończyny. Szyna CPM będzie idealnym wsparciem także przy urazach stawów biodrowych (w takim przypadku ćwiczenia polegają na  wykonywaniu zgięć w stawie biodrowym).

Wbrew pozorom bierne ćwiczenia, których wykonywanie jest możliwie przy użyciu szyny CPM mają dość istotne znaczenie dla efektywnego przebiegu całej rehabilitacji. Dzięki tym ćwiczeniom w dość znaczący sposób zostaje zminimalizowane ryzyko powstania przykurczów czy różnego rodzaju patologicznych zmian w obrębie stawów. Ponadto stosowanie szyny zapobiega sztywnieniu stawów, które znacząco mogłoby opóźnić powrót chorego do pełni sprawności.

Zarówno czas, jak i częstotliwość ćwiczeń z użyciem szyny koniecznie powinny zostać skonsultowane z fizjoterapeutą. W większości przypadków specjaliści radzą, aby ćwiczenia z wykorzystaniem szyny wykonywać 2-3 razy dziennie przez 1-3 godzin.

Close Menu

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy