Protezy kończyn dolnych

Specjalistyczny Sklep Zaopatrzenia Medycznego „RELAX” , przy którym działa pracownia protetyczna kończyn posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację przedmiotów ortopedycznych na indywidualne zlecenie, w tym protezy kończyny dolnej oraz górnej.
Protezy kończyn
wydane zostały wielu Pacjentom z województwa śląskiego i okolic w przeciągu 12 lat. Pacjentów do zaprotezowania przyjmujemy w Chorzowie, Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku.

 

Każdej ubezpieczonej osobie po amputacji przysługuje refundacja NFZ na wykonanie protezy tymczasowej, protezy stałej inaczej ostatecznej, wymianę leja, a także naprawę protezy.

Przed zleceniem wykonania protezy zastanów się czy wiesz, że zostaniesz obsłużony do końca, czy Twoja uwaga zostanie potraktowana poważnie i że będziesz zadowolony z decyzji wyboru miejsca do zaprotezowania

Prawidłowo wykonane protezy kończyn dolnych

Rehabilitacja po amputacji

Każdy kto miał styczność z protezami kończyn wie jak wiele czasu, pracy i wysiłku, a przede wszystkim szerokiej wiedzy należy wykorzystać aby wykonać „dobrą protezę” to znaczy taką, którą z chęcią będzie zakładała osoba po amputacji, a co najważniejsze będzie się w niej czuła komfortowo i bezpiecznie. Dla protetyka, lekarza i fizjoterapeuty ważne jest również aby pacjent w protezie kończyny dolnej nauczył się jak najszybciej prawidłowo  poruszać tzn. chodzić, biegać oraz uprawiać sport.

 

Dlaczego w Relax-Med tak wiele pacjentów decyduje się na wykonanie protez kończyn dolnych? Ponieważ wiedzą, że oprócz osób z doświadczeniem protetycznym, znajdują się również specjaliści fizjoterapeuci przeszkoleni w specjalistycznej rehabilitacji osób po amputacji. Osoba od momentu amputacji powinna być objęta opieką wyszkolonego fizjoterapeuty, a także w dalszym etapie aż do momentu nauczenia się prawidłowo chodzić przez osobę w protezie. Protezy kończyn dolnych wykonywane są przez osoby z wieloletnim doświadczeniem.

proteza-kończyny-dolnej-rybnik
Proteza-nogi.jpg
Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu -

Możliwości otrzymania dofinansowania do wykonania protezy kończyny dolnej lub górnej

Proteza kończyny dla osoby chcącej poruszać się szybko, bezproblemowo, pokonywać różne sytuację w miejscach publicznych lub uprawiać aktywność fizyczną będzie odpowiednio kosztowała. Na jednym z portali dla osób niepełnosprawnych zostało napisane, że nie da się zrobić dobrej protezy w limicie dla osoby aktywnej. Dlaczego? Pewnie dlatego, że części dla takich protez są bardzo drogie, a ceny protez dla osób aktywnych sięgają kilkunastu tysięcy złotych w górę.

Podpowiedź

Przed wyborem protezy kończyny dolnej warto dowiedzieć się jakie organizacje pomogą Ci w zdobyciu dofinansowania do wykonania odpowiedniej protezy.

Przygotowanie do pierwszej protezy kończyny

Osoba po amputacji powinna zostać poinformowana zaraz po operacji czego nie powinna robić, jakich pozycji przybierać, jak nie ustawiać kikuta, a jak należy dbać i przygotowywać kikut do pełnienia odpowiedniej funkcji podporowej, lokomocyjnej, stabilizującej. Zaprotezowanie w protezę tymczasową powinno nastąpić jak najszybciej po operacji, jest to proces który ma przygotować kikut i zmienione ciało do prawidłowej funkcji i późniejszym prawidłowym zaopatrzeniu w protezę stałą (ostateczną).

Podpowiedź

Utrata kończyny to bardzo przykra sytuacja, jednakże pamiętaj, że od Ciebie zależy jak dobrze i szybko przygotujesz swój kikut po operacji, aby po zaprotezowaniu pozwolił Ci biegać i skakać bez przeszkód!

Różne poziomy amputacji – różne modele protezy kończyny dolnej

Z uwagi na różne przyczyny decydujące o potrzebie amputacji istnieją różne poziomy amputacji najbardziej ogólnie można przyjąć: amputacja z wyłuszczeniem stawu biodrowego, amputacja na poziomie uda, podudzia, stopy. Z uwagi na różne potrzeby i zasobności pacjenta, można wykonać protezę podstawową, wyspecjalizowaną, protezę do chodzenia, biegania, a nawet uprawiania sportu ekstremalnego. Wiele modeli, tworzy tysiące elementów, śrubek z których doświadczony protetyk może skonstruować wymarzoną protezę spełniającą nasze oczekiwania.

Podpowiedź

Zawsze korzystaj z opinii protetyka dotyczącego pewnych możliwych do wykorzystania elementów. Nie dla każdego nada się ta sama stopa, kolano czy inny element dlatego pamiętaj! Doświadczony i sprawdzony protetyk kończyn to twoja złota karta:)

Dostępne punkty:

Close Menu

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy