Protezy kończyn dolnych

Specjalistyczny Sklep Zaopatrzenia Medycznego „RELAX” , przy którym działa pracownia protetyczna kończyn posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację przedmiotów ortopedycznych na indywidualne zlecenie, w tym protezy kończyny dolnej oraz górnej.
Protezy kończyn
wydane zostały wielu Pacjentom z województwa śląskiego i okolic w przeciągu 12 lat. Pacjentów do zaprotezowania przyjmujemy w Chorzowie, Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku.

 

 

 

Każdej ubezpieczonej osobie po amputacji przysługuje refundacja NFZ na wykonanie protezy tymczasowej, protezy stałej inaczej ostatecznej, wymianę leja, a także naprawę protezy.

Przed zleceniem wykonania protezy zastanów się czy wiesz, że zostaniesz obsłużony do końca, czy Twoja uwaga zostanie potraktowana poważnie i że będziesz zadowolony z decyzji wyboru miejsca do zaprotezowania

Prawidłowo wykonane protezy kończyn dolnych

Rehabilitacja po amputacji

Każdy kto miał styczność z protezami kończyn wie jak wiele czasu, pracy i wysiłku, a przede wszystkim szerokiej wiedzy należy wykorzystać aby wykonać „dobrą protezę” to znaczy taką, którą z chęcią będzie zakładała osoba po amputacji, a co najważniejsze będzie się w niej czuła komfortowo i bezpiecznie. Dla protetyka, lekarza i fizjoterapeuty ważne jest również aby pacjent w protezie kończyny dolnej nauczył się jak najszybciej prawidłowo  poruszać tzn. chodzić, biegać oraz uprawiać sport.

 

Dlaczego w Relax-Med tak wiele pacjentów decyduje się na wykonanie protez kończyn dolnych? Ponieważ wiedzą, że oprócz osób z doświadczeniem protetycznym, znajdują się również specjaliści fizjoterapeuci przeszkoleni w specjalistycznej rehabilitacji osób po amputacji. Osoba od momentu amputacji powinna być objęta opieką wyszkolonego fizjoterapeuty, a także w dalszym etapie aż do momentu nauczenia się prawidłowo chodzić przez osobę w protezie. Protezy kończyn dolnych wykonywane są przez osoby z wieloletnim doświadczeniem.

proteza-kończyny-dolnej-rybnik
Proteza-nogi.jpg
Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu -

Możliwości otrzymania dofinansowania do wykonania protezy kończyny dolnej lub górnej

Proteza kończyny dla osoby chcącej poruszać się szybko, bezproblemowo, pokonywać różne sytuację w miejscach publicznych lub uprawiać aktywność fizyczną będzie odpowiednio kosztowała. Na jednym z portali dla osób niepełnosprawnych zostało napisane, że nie da się zrobić dobrej protezy w limicie dla osoby aktywnej. Dlaczego? Pewnie dlatego, że części dla takich protez są bardzo drogie, a ceny protez dla osób aktywnych sięgają kilkunastu tysięcy złotych w górę.

Przygotowanie do pierwszej protezy kończyny

Osoba po amputacji powinna zostać poinformowana zaraz po operacji czego nie powinna robić, jakich pozycji przybierać, jak nie ustawiać kikuta, a jak należy dbać i przygotowywać kikut do pełnienia odpowiedniej funkcji podporowej, lokomocyjnej, stabilizującej. Zaprotezowanie w protezę tymczasową powinno nastąpić jak najszybciej po operacji, jest to proces który ma przygotować kikut i zmienione ciało do prawidłowej funkcji i późniejszym prawidłowym zaopatrzeniu w protezę stałą (ostateczną).

Różne poziomy amputacji – różne modele protezy kończyny dolnej

Z uwagi na różne przyczyny decydujące o potrzebie amputacji istnieją różne poziomy amputacji najbardziej ogólnie można przyjąć: amputacja z wyłuszczeniem stawu biodrowego, amputacja na poziomie uda, podudzia, stopy. Z uwagi na różne potrzeby i zasobności pacjenta, można wykonać protezę podstawową, wyspecjalizowaną, protezę do chodzenia, biegania, a nawet uprawiania sportu ekstremalnego. Wiele modeli, tworzy tysiące elementów, śrubek z których doświadczony protetyk może skonstruować wymarzoną protezę spełniającą nasze oczekiwania.

Tagi: proteza tymczasowa, proteza biodra, sztuczna noga, proteza nóg

Dostępne punkty:

Close Menu

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy