Wymiana leja protezowego

W medycynie proteza to sztuczne urządzenie, które zastępuje brakującą część ciała, która może zostać utracona przez uraz lub chorobę. Protezy mają na celu przywrócenie normalnego funkcjonowania brakującej części ciała. Rehabilitacja po amputacji jest koordynowana przede wszystkim przez fizjoterapeutę w ramach interdyscyplinarnego zespołu złożonego z fizjoterapeutów, protetyków, pielęgniarek, fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych. Czasami może zdarzyć się tak, że proteza zostanie uszkodzona. W takiej sytuacji należy wymienić lej protezowy jak najszybciej.  

 

lej-protezowy

Lej protezowy

Protezy kończyn powinny więc być nie tylko trwałe, ale również wytrzymałe. Lej protezowy w tymże produkcie odgrywa naprawdę bardzo ważną rolę. Jeśli część ta się uszkodzi, powinna być jak najszybciej naprawiona. Oprócz nowych materiałów zastosowanie elektroniki stało się bardzo powszechne w sztucznych kończynach. Kończyny elektryczne, które kontrolują kończyny poprzez konwersję ruchów mięśni na sygnały elektryczne, stały się znacznie bardziej popularne niż kończyny sterowane kablem. Większość współczesnych sztucznych kończyn przymocowanych jest do resztkowej kończyny za pomocą pasów. Wkładki są miękkie, dzięki czemu mogą tworzyć znacznie lepsze dopasowanie ssące niż twarde gniazda. Wykładziny silikonowe można uzyskać w standardowych rozmiarach.

Nasza firma posiada wieloletni doświadczenie w w budowie protez, wymieniamy także lej protezy.

Wymiana leja protezowego

Z biegiem lat nastąpił postęp w sztucznych kończynach. Nowe tworzywa sztuczne i inne materiały, takie jak włókno węglowe, pozwoliły sztucznym kończynom być mocniejszym i lżejszym produktem, ograniczając ilość dodatkowej energii niezbędnej do działania kończyny. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób po amputacji kości udowej. Dodatkowe materiały sprawiły, że sztuczne kończyny wyglądają znacznie bardziej realistycznie, co jest ważne dla trans-promieniowych osób po amputacji, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że sztuczne kończyny zostaną odsłonięte.

RELAX-MED  ul.Piasta 21, 44-200 Rybnik

Telefon kontaktowy :

530-432-289

Close Menu
×

Koszyk

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy