Komputerowe badanie stóp

Specjalistyczne badanie stóp – komputerowe badanie stóp jest jedną z najnowocześniejszych metod pozwalająca uzyskać bardzo dużą ilość informacji dotyczących stóposoby badanej. Z badania powinni skorzystać zarówno osoby uprawiające sport, które chciałyby podwyższyć komfort, a tym samym zabezpieczyć się przed wszelkimi urazami (stawu skokowego, kolanowego), jak również pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów, pacjenci ze stopą cukrzycową, stopą wrażliwą, a także wszystkie inni posiadający ból w stopie, kolanie lub stawie biodrowym.

Komputerowe badanie stóp wykonujemy w naszych placówkach :

Rybnik

Jastrzębiu Zdrój

Wodzisław Śląski

Chorzów

Ustroń

Katowice

Żory

.

Już dziś umów się na

1. Na czym polega komputerowa analiza stóp?

Badanie komputerowe stóp składa się z dwóch etapów: badania statycznego (badanie stóp w staniu w miejscu) oraz badania dynamicznego(badanie podczas chodu). Za pomocą badania statycznego można uzyskać między innymi informację o rozkładzie nacisku na poszczególne części stopy, obciążenie lewej kończyny dolnej względem prawej, przodostopia względem tyłostopia. Badanie stóp w miejscu pozwala zobrazować ukształtowanie stóp podczas obciążenia ciężarem ciała oraz dawać pierwsze sugestie co do możliwości płaskostopia, stopy nadmiernie wydrążonej (chodzenie na obcasie), stopy poprzecznie płaskiej.

Wielu badaczy zwraca uwagę, iż analiza statyczna powinna być połączona z badaniem stóp w ruchu (badanie stóp podczas chodu)

Specjalistyczne badanie w ruchu pozwala zweryfikować otrzymane informacje uzyskane podczas badania stopy w miejscu. Co więcej aby móc mówić o zaburzeniach funkcji stopy powinno się wykonywać badanie w czasie ruchu stopy czyli podczas chodu. Badanie wykonywane jest w jednym dniu przez specjalistę, który posiada duże doświadczenie w diagnostyce stóp.

Często zdarzają się nieprawidłowo zdiagnozowane osoby ze względu na brak wiedzy osoby przeprowadzającej badania.

Często posiadanie podstawowych informacji z zakresu anatomii, biomechaniki nie pozwala na podjęcie prawidłowej diagnozy.

2. Czy badanie komputerowe stóp jest bolesne?

Badanie komputerowe stóp jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym dlatego z powodzeniem może być stosowane między innymi u pacjentów onkologicznych. Badanie wykonywane jest bez obuwia ( w niektórych przypadkach w obuwiu) trwa około 20 minut.

3. Co jaki czas powinno się przeprowadzać badania stóp kontrolne?

Termin ponownego badania stóp zależy od przypadku medycznego (pacjenta, klienta). W zależności od podjętej metody leczniczej czy są to wkładki ortopedyczne posiadające elementy korekcyjne czy tylko wkładki odciążające czy zalecenie dotyczy obuwia lub podjętych zabiegów lekarskich, fizjoterapeutycznych termin badań kontrolnych może być bardzo zróżnicowany od paru miesięcy do roku czasu.

4. Czy badanie komputerowe stóp pozwala na wykonanie wkładek dla każdej stopy indywidualnie (wkładek ortopedycznych)?

Badanie komputerowe stóp pozwala zdiagnozować konkretny problem i jeżeli będzie takie zalecenie wykonać wkładkę indywidualną co oznacza że jedna wkładka ortopedyczna może różnić się od drugiej zakładanej na drugą stopę. Rzadko bowiem jest tak, że stopa prawa jest taka sama jak stopa lewa.

5. Gdzie można wykonać badanie komputerowe stóp?

Badania wykonywane są codziennie w Rybniku przy ulicy Piasta 21

natomiast dojazdowo w:

Jastrzębiu Zdrój https://goo.gl/maps/wnJIV
Chorzowie https://goo.gl/maps/UDHnn

Ustroniu https://goo.gl/maps/EbIS4
Wodzisławiu https://goo.gl/maps/iKAeX

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu -
Close Menu

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy