Serwis i naprawa

Wiemy jak ważne jest serwisowanie urządzeń dlatego wychodzimy na przeciw Państwa oczekiwaniom i posiadamy w swej ofercie :

Serwis pogwarancyjny

Coroczne przeglądy ( regulacja, smarowanie )

Naprawa wózków inwalidzkich akumulatorowych i elektrycznych

Wymiana akumulatorów

Wymiana części i podzespołów

Naprawa podnośników dla osób niepełnosprawnych

Przeglądy koncentratorów tlenu

Pomiary wydajności tlenu

Naprawa-i-serwis-wózków-elektrycznych

Posiadamy własny specjalistyczny transport.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Eksploatacja wózka inwalidzkiego nieuchronnie wiąże się z jego zniszczeniami i uszkodzeniami. Pojazd ten wymaga regularnych przeglądów technicznych, a nierzadko także wymiany lub naprawy zużytych podzespołów. Zapraszamy do skorzystania z usług centrum Relax-Med. Zajmujemy się profesjonalnym serwisem i naprawą wózków inwalidzkich akumulatorowych oraz elektrycznych, a także innych sprzętów.

Uszkodzenia wózków inwalidzkich

W zależności od rodzaju wózka inwalidzkiego oraz trybu jego użytkowania, nadmiernej eksploatacji ulegać mogą różne komponenty sprzętu. Najczęściej zniszczeniom i uszkodzeniom ulegają opony, koła oraz dętki, a w przypadku modelów elektrycznych również akumulatory i sterowniki. Warto pamiętać, że regularny przegląd wózka inwalidzkiego jest niezbędny dla zachowania warunków gwarancji. Działanie to chroni też sprzęt przed nieoczekiwanymi awariami. Pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości, a tym samym odpowiednio szybkie ich wyeliminowanie. Przegląd w Relax-Med obejmuje kontrolę wielu elementów wózka. W modelach o napędzie elektrycznym, konieczne jest potwierdzenie braku uszkodzeń akumulatora. Komponent ten odpowiada bowiem za prawidłową jazdę. Należy oczyścić styki i ocenić jakość przewodnika, a w razie konieczności wymienić jednostkę zasilającą w całości. Kontroli poddawane jest również ciśnienie powietrza w kołach, zużycie opon i dętek, działanie sterowników i hamulców oraz ogólna sztywność konstrukcji. Po wykonaniu przeglądu, wózki inwalidzkie mogą być bezpiecznie użytkowane.

Częstotliwość przeglądów

W przypadku podstawowych, nieskomplikowanych konstrukcyjnie wózków ręcznych, przeglądy nie muszą być przeprowadzane często. Ważne jednak, aby wykonywać je regularnie. Podobnie wygląda to w przypadku modeli elektrycznych. Posiadają one więcej funkcji, w tym stabilizator, wbudowany podnośnik czy elektryczne unoszenie siedziska, oparcia i podnóżków. W firmie Relax-Med, okresowe przeglądy odbywają się corocznie. Przeprowadzenie smarowania i dokładna ocena stanu urządzenia skutecznie zapobiegają późniejszym, kosztownym naprawom. W Relax-Med naprawy realizowane są nie tylko w okresie gwarancyjnym. Oferujemy również profesjonalny serwis pogwarancyjny.  Nasi fachowcy specjalizują się w przeglądach sprzętu medycznego różnego typu, w tym także podnośników dla osób niepełnosprawnych. Przeprowadzamy regulację, montaż oraz demontaż poszczególnych elementów zmiennych, a w przypadku części metalowych także spawanie i klejenie. Oferta obejmuje naprawy kosmetyczne, instalację sterowników czy wymianę akcesoriów zmiennych – hamulców, żarówek, odblasków, podłokietników, silników oraz innych elementów wózka.

Wymiana akumulatorów

W Relax-Med wymienić można również akumulatory wózków inwalidzkich. Do szczególnie cenionych należą modele, w których elektrolit ma postać żelu. Akumulatory te są praktycznie bezobsługowe i doskonale przystosowane do pracy cyklicznej. Cechuje je również odporność na wstrząsy, co ma znacznie np. podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Akumulatory do wózków inwalidzkich z elektrolitem żelowym można używać do pełnego wyczerpania. Proces ich ładowania jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy na ok. 8 godzin podłączyć akumulator do gniazdka elektrycznego,  np. na noc. W Relax-Med naprawiane są także inne części do wózków inwalidzkich, w tym hamulce oraz dętki przystosowane do obsługi samodzielnej lub przez osoby trzecie.  

Przeglądy koncentratorów tlenu

W Relax-Med wykonujemy również przeglądy koncentratorów. Urządzenia te przeznaczone są do produkcji tlenu. Wyspecjalizowany aparat jest w stanie oddzielić tlen pochłaniany z powietrza od azotu oraz innych niepożądanych związków. Przefiltrowane powietrze przekazywane jest w formie czystego tlenu, podczas gdy pozostałe substancje wypuszczane są do otoczenia na zewnątrz. Nasz serwis koncentratorów tlenu obejmuje kompleksowy przegląd. Poza wymianą filtrów, aparaty sprawdzane są pod względem szczelności układów pneumatycznych, sprawności elektrycznej czy wydajności w procesie separacji tlenu.

Close Menu

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy