Wypożyczalnia koncentrator tlenu

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Produkt: Koncentrator tlenu  AERTI AE-5-W
Producent: SHENYANG AERTI TECH CO., LTD
Importer: Reha Fund Sp. z o.o.
Podmiot prowadzący reklamę: Relax-Med Sp. z o.o.

Tel : 505 749 154

Nowoczesna technologia ułatwia chorym cierpiącym z powodu ciężkiej niewydolności oddechowej przeprowadzenie tlenoterapii w warunkach domowych. Dzięki koncentratorom tlenu terapia ta odbywa się w bardziej komfortowy i tańszy sposób w znacznie bezpieczniejszych warunkach – bez potrzeby posiadania butli ze sprzężonym tlenem. Oto najważniejsze informacje dotyczące koncentratorów tlenu.

Koncentratory tlenu – zasada działania i bezpieczeństwo

Działanie koncentratora tlenu opiera się na tym, że pobiera on z atmosfery powietrze zawierające ok. 21% tlenu oraz 78% azotu, by następnie wyprodukować dzięki izolacji azotu ok. 95% tlenu i mogą pracować bez przerwy przez 24 godziny. Ich obsługa jest prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Najbardziej popularne modele koncentratorów tlenu dostarczają od 0,5 do 5 litrów tlenu na minutę, ale są modele dostarczające choćby 9 litrów tlenu w ciągu minuty. Należy jednak pamiętać, że tlen z koncentratora wymaga nawilżenia. Trzeba stosować nawilżacz do koncentratora (specjalistyczną butelkę). Ponadto koncentratory tlenu są dostępne w wersjach przenośnych, umożliwiając tlenoterapię w podróży (akumulator wystarcza do 9 h pracy).

Warto podkreślić, że koncentratory tlenu są znacznie bardziej bezpieczne niż tradycyjne butle z tlenem, ponieważ nie zwiększają łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu w przypadku awarii – brak ryzyka eksplozji.

Koncentrator tlenu – wskazania :

Koncentratory tlenu są stosowane u chorych z ciężką niewydolnością oddechową i pozwalają im na tlenoterapię w warunkach szpitalnych oraz domowych. Niemniej jednak ich używanie zawsze powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem.

Koncentratory tlenu stosują także chorzy cierpiący miedzy innymi na:
– raka płuc i Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc (POChP) – tutaj czas dotlenienia zwykle wynosi 12-17 h / dobę o ile lekarz nie zaleci inaczej;

– klastrowe bóle głowy – zwykle zaleca się 3 sesję na dobę (czyli 15 min. dotlenienia przy dawce 9 l / min.), ale dawki te i częstotliwość lekarz ustala indywidualnie.

Wysoka jakość zapewni komfort i spokój pacjentowi, jak i innym domownikom.
Cena wypożyczenia 200 zł / miesiąc
Możliwość dowozu do domu lub odbiór osobisty.

Wypróbuj nowy sprzęt

Do naszej firmy trafiły nowiutkie koncentratory  firmy AERTI to sprawdzona jakość i solidne wykonanie.

Wykonane tak by zapewnić pełny komfort dla pacjenta.

Co jest szczególnie ważne przy wyrobach medycznych.
Wykonane tak by zapewnić pełny komfort dla pacjenta.
 wyjątkowo  cichy – pozwala na nane przespanie nocy

– regulacja przepływu tlenu
– łatwo możesz przenieść w inne miejsce dzięki wygodnej rączce ı 4 zwrotnym kółkom
– prosta w obsłudze
-posiada licznik godzin pracy
– wyłącznik automatyczny
– alarm wizualny jak i dźwiękowy

– maksymalny przepływ to aż 5L / min przy 93 +/- 3%
certyfikaty: CE, ISO, RoHS

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.