Refundacja NFZ 2024 na gorsety i ortezy ortopedyczne tułowia lub szyi

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpiły zmiany dotyczące refundacji NFZ na ortezy i gorsety ortopedyczne tułowia lub szyi produkowane seryjnie.

Została wprowadzona refundacja na kilka nowości, m.in. na ortezę lędźwiowo-krzyżowo-piersiową, ze stalkami lub fiszbinami typu sznurówka zapewniającą odciążenie niepełne.

Grupa L - gorsety i ortezy ortopedyczne tułowia lub szyi produkowane seryjnie

Limit refundacji w gorsecie sztywnym stabilizująco-unieruchamiającym odcinek piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy typu Jaweta został trochę zwiększony, dla dzieci i dorosłych wzrósł z 260 zł na 300 zł. Procent refundacji został bez zmian, co daje 100% refundacji dla dzieci, tj. 0 zł dopłaty do limitu oraz 90% refundacji dla dorosłych, tj. 30 zł dopłaty do limitu (wszystko powyżej limitu dopłaca pacjent). Dodatkowo, refundacja na ten gorset została poszerzona o nowość, tj. o gorset sztywny typu Jaweta ze stabilizacją odcinka szyjnego – niską (diadem) lub wysoką (diadem i halo), gdzie limit refundacji wrósł na 400 zł.

Wiele dotychczasowych refundacji na ortezy i kołnierze pozostało bez zmian, natomiast NFZ wprowadziło nową refundację na ortezę lędźwiowo-krzyżowo-piersiowa, ze stalkami lub fiszbinami typu sznurówka z systemem mocowań zapewniająca odciążenie niepełne.

Zapraszamy do zapoznania się z tabelką znajdującą się poniżej, gdzie szczegółowo przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące refundacji gorsetów i ortez ortopedycznych tułowia lub szyi produkowanych seryjnie:

Bezpłatna pomoc odnośnie refundacji

Chętnie pomożemy! Zostaw nam swój numer telefonuoddzwonimy!

Niniejszy artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym i nie może zastąpić profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencje wynikające z korzystania z treści zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej. Nie powinny one zastępować indywidualnej konsultacji z lekarzem specjalistą. W artykule mogły pojawić się odniesienia do produktów medycznych; dla bezpieczeństwa zapoznaj się z instrukcjami i etykietami tych produktów. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, ponieważ wspomniane wyroby medyczne mogą nie być odpowiednie dla każdego.