„Aktywny Samorząd” w 2024 roku dofinansowanie do oprzyrządowania do samochodu

Obszar A Zadanie 1 i 4 – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu

  • Maksymalna kwota dofinansowania: 70.000 zł (w przypadku zakupu niestacjonarnego/mobilnego fotela/fotelika do przewozu osoby niepełnosprawnej 8.000 zł)
  • Udział własny: 15% ceny brutto zakupu/usługi
  • Dla osób z dysfunkcją narządu ruchu lub słuchu. Pomoc adresowana do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (do 16 roku życia) lub osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

Termin przyjmowania wniosków SOW

Także w tym roku wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane przez Internet, w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). Wniosek należy złożyć do samorządu powiatowego, który realizuje program na terenie samorządu powiatowego, właściwego dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy.

Wniosek o dofinansowanie w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) można złożyć już od 1 marca 2024.

Przyjmowanie wniosków następuje w trybie ciągłym, jednak nie później niż do dnia 31 sierpnia 2024 roku.

Jak założyć Profil zaufany  – kliknij aby pobrać prezentację

Oferta fotelików samochodowych dla dzieci i młodzieży

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór fotelików rehabilitacyjnych. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnych to bardzo ważny produkt dla wszystkich osób posiadających ograniczenia ruchowe. Tego rodzaju fotelik odpowiada za utrzymanie prawidłowej postawy – w tym za pionizację kręgosłupa oraz odpowiednie ułożenie mięśni grzbietu i stawów.

Pasy bezpieczeństwa Careva dla osób niepełnosprawnych

Konstrukcja systemu Careva zapewnia doskonałą stabiliację, ale nie kosztem komfortu siedzenia. Pasy zapewniają utrzymanie odpowiedniej pozycji. Pasy można zastosować na dowolnym fotelu samochodowym, którego oparcie nie jest połączone z siedzeniem.

Jeśli stabilizacji wymaga górna część tułowia to mamy do dyspozycji zestaw pasa piersiowego lub zestaw pasów naramiennych. Dla osób z tendencją do zsuwania się, ale stabilnym tułowiem mamy zestaw pasów biodrowo-pachwinowych.

Dowiedz się więcej – kliknij aby przeczytać

Oferta podnośników samochodowych dla osób z niepełnosprawnościami

Podnośnik samochodowy do wkładania osoby niepełnosprawnej do auta. Pomaga w adaptacji samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Montowane zarówno do transferu na fotel pasażera z przodu jak i fotel pasażera na tylny rząd siedzeń.

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.