Ubranka uciskowe na oparzenia na miarę

Gama produktów Codopress®

Ubranka uciskowe na oparzenia Codopress® i Codopress® PREMIUM zwiększają skuteczność rehabilitacji dla blizn oraz pooperacyjnych (presoterapii). Ubranka zrobione są z wysokoplastycznej, oddychającej dzianiny, łączonej ze sobą metodami szwalniczymi za pomocą płaskich szwów, co minimalizuje ryzyko podrażnienia. Produkty szyte na miarę idealnie przylegają, co pozytywnie wpływa na efekty terapii. Leczenie blizn za pomocą ucisku jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod leczenia blizn. Wspomniana metoda jest wykorzystywana szczególnie u dzieci, ale nie tylko.  Ubranka uciskowe na oparzenia muszą posiadać optymalne parametry. Wyroby Codopress® i Codopress® PREMIUM różni rodzaj zastosowanej dzianiny. W przypadku linii PREMIUM jest to nowa, bardziej miękka wysokoelastyczna dzianina, która wpływa korzystnie na komfort użytkowania wyrobu. 

Wszystkie materiały stosowane w produkcji wyrobów uciskowych Codopress® i Codopress® PREMIUM posiadają certyfikaty Öko –Tex Standard 100, który potwierdza ich wysoką jakość oraz zapewnia bezpieczeństwo stosowania.

Leczenie blizn

Proponowane ubranka uciskowe na oparzenia pochodzą od znanych i cenionych producentów. To właśnie dzięki temu można mieć pewność, że spełniają one aktualnie obowiązujące normy. Przede wszystkim zostały one wykonane z materiałów o wysokiej elastyczności, które dopasowują się do poszczególnych części ciała. Oczywiście omawiane akcesoria występują w wielu różnych wariantach, co ułatwia dobór czegoś odpowiedniego dla siebie. Dostępne są m.in. rękawy z podtrzymaniem na gumę, rękawice bez palców, getry z podtrzymaniem, opaski na udo, maski pełne na twarz, kamizelki na szelki, a także wiele innych. Podczas doboru odpowiedniego ubranka można skorzystać z pomocy doświadczonych oraz kompetentnych fachowców. Niweluje to ryzyko podjęcia błędnej decyzji.

Oddychające materiały

Wszystkie ubranka uciskowe na oparzenia zostały wykonane z certyfikowanych materiałów, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla skóry. Wyróżniają się one wysoką przepuszczalnością powietrza, co zmniejsza ryzyko odparzeń, czy też dyskomfortu. Trzeba podkreślić, że terapia po oparzeniu może trwać nawet kilka lat. Ponadto ubranka uciskowe będące uzupełnieniem terapii zwykle noszone są przez całą dobę bez przerwy. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zainwestować w jakość. Prezentowane akcesoria zapewniają podwyższoną swobodę oraz wygodę eksploatacji. Z pewnością spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

 

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju ubranka uciskowego na odparzenia następuje pobranie miary. Jest to niezbędne, gdyż produkty szyte są na miarę. Trzeba zaznaczyć, że wszelkie rany muszą być wygojone. Tylko wtedy możliwe jest pobranie wymiarów oraz przymierzenia wybranej opaski. Opatrunki również stanowią przeszkodę. Z tego powodu terapia uciskowa na oparzenia może rozpocząć się dopiero po pewnym czasie. Warto wspomnieć, że prezentowane ubranka uciskowe na odparzenia posiadają płaskie szwy, które nie powodują podrażnień.

Produkty te stosuje się nie tylko profilaktycznie. Są one polecane również po wycięciu przerostu blizny. W naszym asortymencie znajdują się również ubranka uciskowe o jakości premium. Powstały one z myślą o tych, którzy komfort stawiają na pierwszym miejscu. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały o ponadprzeciętnych walorach użytkowych.

Opatrunek silikonowy stosowany w rehabilitacji blizn i bliznowców.

Codosil™ ADHESIVE – miękki, warstwowy opatrunek silikonowy stosowany w rehabilitacji blizn i bliznowców. Redukuje wielkość i zaczerwienienie blizny, zmniejsza uczucie swędzenia. Przeznaczony do wielokrotnego użytku, może być cięty i dopasowany do rozmiaru i kształtu blizny. W bezpośrednim kontakcie z powierzchnią blizny znajduje się kleista warstwa silikonowa. Powierzchnia zewnętrzna opatrunku zabezpieczona jest antyadhezyjną warstwą ochronną, która podczas długotrwałej terapii zwiększa trwałość opatrunku, a tym samym obniża koszty leczenia. Właściwości adhezyjne opatrunku pozwalają na jego wielokrotne przyklejanie do powierzchni skóry. Przed każdym kolejnym zastosowaniem opatrunek musi być umyty.

Codosil™ ADHESIVE doskonale sprawdza się zarówno w przypadku przerośniętych, mało elastycznych blizn oparzeniowych (blizny hipertroficzne i bliznowce) oraz w przypadku świeżych blizn powstałych w wyniku zabiegów chirurgicznych, na przykład blizn po cesarskim cięciu. Opatrunek już po kilku dniach stosowania poprawia wygląd blizny, która staje się jaśniejsza, ulega spłaszczeniu, jest bardziej elastyczna, przez co staje się mniej widoczna.
Opatrunek oferowany jest w trzech rozmiarach:

Wykonujemy pomiary na ubranka uciskowe w naszym sklepie medycznym przy ul. Piasta 21 w Rybniku. Jest możliwość także dojazdu do innych punktów po wcześniejszym umówieniu się na dogodny termin.

Masz pytania ?

Tel : 32 42 26 231

507 179 144

Close Menu

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy