Zdrowy Kręgosłup Rybnik – Szkoła Kręgosłupa 

8 godzin przy komputerze? Praca wymagająca długiej pozycji stojącej?

Dokucza Ci ból pleców? Czujesz się wiecznie zmęczona

i nie masz ochoty na aktywność fizyczną,

a może czujesz się świetnie i chciałabyś żeby tak zostało?

Zdrowy Kręgosłup zaprasza do Zakładu Rehabilitacji „Relax” na godzinę dobroci dla Twoich pleców, jak i całego organizmu.

Ćwiczenia na zajęciach mają charakter profilaktyczny, jak i terapeutyczny. Zapewniamy regularne wzmacnianie mięśni głębokich, rozciąganie stref przykurczonych, nauka przyjmowania prawidłowej postawy ciała oraz niwelowanie bólu kręgosłupa.

Zajęcia ZDROWY KRĘGOSŁUP w ciekawy i różnorodny sposób leczą nie tylko kręgosłup i plecy, ale też jednocześnie poprawiają kondycję całego ciała, jest to zarazem jedna z najbezpieczniejszych form wśród aktywności ruchowych.

Do ćwiczeń wykorzystujemy różnorodne przybory m.in. duże piłki (body ball), małe piłki, taśmy, ciężarki i inne.

Zajęcia mają rewelacyjny wpływ na kręgosłup, jak również ujędrniają i wzmacniają mięśnie dolnych partii ciała: brzuch, pośladki, uda.

Zajęcia zdrowy kręgosłup przeznaczone są szczególnie dla osób z dolegliowściami kręgosłupa, zwłaszcza jego dolnego odcinka lędźwiowego, ale także mogą mieć zastosowanie w profilaktyce schorzeń całego narządu ruchu. Składają się z szeregu specjalistycznych ćwiczeń, wykorzystaniem piłki rehabilitacyjnej oraz wielu technik terapeutycznych. Minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych . Ćwiczenia poprzedzone są 15 minutową rozgrzewką.
zk

 

zajecia-zdrowy-kregoslup1