Buty profilaktyczne dla dzieci

Skorzystaj z dofinansowania do zakupu obuwia ortopedycznego

Masz pytania? Zadzwoń!

Buty profilaktyczne dla dzieci

Buciki profilaktyczno-korekcyjne różnią się od obuwia ortopedycznego przede wszystkim przeznaczeniem, a co za tym idzie jakością wykonania.  Taki rodzaj butów skierowany jest najczęściej dla dzieci w celu zapobiegania różnego rodzaju wadom stóp. Dobór odpowiedniego modelu zależy od tego co chcemy osiągnąć zakładając dziecku takie buciki. 

W przypadku, kiedy dziecko przejawia tendencje do np. koślawienia stóp, przekraczającego granice norm w określonych grupach wiekowych zaleca się modele z usztywnionymi zapiętkiem, utrzymującym kość piętową oraz staw skokowy we właściwym położeniu. Nie należy jednak odnosić się tylko do konstrukcji buta w rozumieniu profilaktyki – równie ważne są materiały użyte do produkcji. Dobierając np. kapcie wykonane ze skóry naturalnej czy innych sprawdzonych pod względem jakości materiałów tekstylnych również zapobiegamy rozwojowi różnych chorób czy infekcji takie jak nadmierna potliwość zmiany uczuleniowe. 

Cena dobrych butów wiodących producentów jest nieco wyższa (jednym z czynników które o tym decydują są ceny dobrych surowców) , dlatego w przypadku gdy wyznaczony budżet ogranicza wybór  2lub 3 par w danym sezonie (dom, przedszkole , podwórko) warto zastanowić się na tym gdzie dziecko spędza najwięcej czasu  w aktywności ruchowej i wybrać model spełniający wymogi akurat takiego użytkowania.

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.