Rehabilitacja

Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Relax-Med to placówka, która specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej, w fizjoterapii stawów obwodowych, kręgosłupa, mięśni, stopy, a także w fizjoterapii przeciwobrzękowej. Oferujemy zabiegi rehabilitacyjne dla osób w każdym wieku – od najmłodszych poprzez młodzież i dorosłych aż do osób starszych.

Rehabilitacja w Relax-Med prowadzona jest przez profesjonalną i doświadczoną kadrę rehabilitantów i fizjoterapeutów w oparciu o światowe standardy. Działamy według wcześniej opracowanych indywidualnych planów rehabilitacji, które dostosowujemy do zaleceń lekarskich i potrzeb danego pacjenta. 

Umów wizytę:

Fizjoterapia to coś więcej niż ćwiczenia…

Do fizjoterapii zaliczamy zarówno fizykoterapię, czyli wszelkiego rodzaju elektroterapię, laseroterapię, a także kinezyterapię – ćwiczenia czynne, czynno-bierne, bierne oraz masaż. Termin fizjoterapia obecnie zamiennie używany jest z terminem rehabilitacja. Poza wymienionymi dziedzinami rehabilitacji wyróżnić można dodatkowo fizjoterapię specjalistyczną opartą o wykorzystywanie pewnych technik po ukończeniu wieloletnich kursów specjalistycznych. W naszej placówce stosuje się fizjoterapię specjalistyczną kolana, biodra, łokcia barku, kręgosłupa, rehabilitację przeciwobrzękową, a także fizjoterapia dla dzieci i rehabilitacja stóp.

Bez trafnej diagnozy nie ma możliwości podjęcia prawidłowego i skutecznego leczenia.

  • Jesteś po operacji stawu biodrowego albo kolana?
     Twoi bliscy doznali udaru mózgu lub są po wylewie?
  • Masz dyskopatię, rwę kulszową, przepuklinę albo obrzęk limfatyczny?
  • Cierpisz z powodu naderwanych, uszkodzonych albo bolących mięśni?
  • Twoje dziecko ma wadę postawy?
  • Twoje stopy wymagają stałej kontroli i leczenia?

Zespół Relax-Med zajmie się rehabilitacją i pomoże Ci wrócić do sprawności fizycznej w każdej sytuacji.

Rehabilitacja stawów - fizjoterapia kolana, biodra, barku

Do fizjoterapii stawów obwodowych wykorzystuje się terapię Kaltenborna, Mulligana, Maitlanda, Cyriaxa, techniki z osteopatii i PNFu.

Fizjoterapia przeciwobrzękowa (obrzęk limfatyczny)

Pacjenci z problemami obrzęku limfatycznego potrzebują szybkiej i skutecznej pomocy w odprowadzeniu chłonki do najbliższego węzła chłonnego.

Rehabilitacja neurologiczna - fizjoterapia po udarze mózgu

Przy pracy z pacjentem neurologicznym stosuje się techniki PNF, a także inne elementy z koncepcji Bobath, takie jak reedukację chodu, naukę codziennych czynności życiowych. 

Rehabilitacja dla dzieci

Rehabilitacja dzieci skupia się głównie na leczeniu nabytych lub wrodzonych defektów takich jak: wady postawy, wady stóp, koślawość kolan i stóp, uszkodzeń powypadkowych, wzmocnienia siły mięśniowej oraz poprawa wzorców ruchowych i motoryki. W celu tym korzysta się z kompleksowej rehabilitacji, która zawiera w sobie kinezyterapię jak i fizykoterapię.

Rehabilitacja zespołów bólowych kręgosłupa - fizjoterapia kręgosłupa

Od kilkudziesięciu lat Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Relax-Med specjalizuję się w leczeniu problemów z kręgosłupem. 

Fizjoterapia stóp (stopy koślawe, płaskostopie, halluxy, stopa cukrzycowa, stopa reumatoidalna)

Jeszcze do niedawna problemy ze stopami były przyczyną kompleksów i zmuszały do unikania aktywności fizycznej. 

Rehabilitacja niemowląt - opóźnienia psychoruchowe

Szczególną uwagę przywiązujemy do rehabilitacji najmłodszych. Nasi doświadczeni specjaliści wykorzystują w leczeniu dzieci techniki Bobath i PNF które przynoszą świetne rezultaty.

Rehabilitacja stawów - fizjoterapia kolana, biodra, barku

Problemy z naderwanymi, uszkodzonymi mięśniami, a także z bolącymi, piekącymi lub źle pracującymi mięśniami leczy się poprzez zestawy ćwiczeń pracy na tkankach miękkich. 

Rehabilitacja — kiedy pomaga?

Rehabilitacja jest wskazana w wielu sytuacjach. Bardzo często jest konieczna po urazach związanych z wypadkiem samochodowym lub innym niebezpiecznym zdarzeniem. Ponadto rehabilitacja jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na wrodzone wady powodujące problemy z poruszaniem się. W ofercie Relax-Med dostępna jest rehabilitacja dla mieszkańców Rybnika oraz okolic, bez względu na rodzaj urazu.

Oferujemy wsparcie dla pacjentów po operacjach stawu biodrowego lub kolana, przy problemach ze stopami, po udarach i wylewach, a także przy wszelkich schorzeniach, które wymagają stałej opieki i intensywnych ćwiczeń.

Relax-Med oferuje pomoc osobom cierpiącym z powodu naderwanych mięśni, dyskopatii i rwy kulszowej. Rehabilitacja w Rybniku to program rehabilitacji stworzony nawet z myślą o dzieciach z wadami postawy.

Rehabilitacja Rybnik — czym jest?

Rehabilitacja dla mieszkańców Rybnika obejmuje wszelkie ćwiczenia, które mają na celu przywrócenie całkowitej lub częściowej sprawności osobom niepełnosprawnym i mającym czasowe problemy z poruszaniem. Jest to nieodzowny element procesu terapeutycznego, który bardzo często jest kolejnym etapem po operacjach i innych metodach leczenia. Podczas rehabilitacji stosowane są nie tylko ćwiczenia ruchowe, ale także elementy fizjoterapii m.in. w postaci masaży. Jest to kompleksowy zestaw działań, który ma na celu maksymalne poprawienie funkcjonowania osoby z dysfunkcją ruchu.

Podsumowując, rehabilitacja w Rybniku opiera się na wszystkich działaniach, które są gwarancją skutecznego leczenia i powrotu do sprawnego funkcjonowania. To także idealna kontynuacja leczenia operacyjnego.