Rehabilitacja

Fizjoterapia to coś więcej niż ćwiczenia…

Do fizjoterapii zaliczamy zarówno fizykoterapię, czyli wszelkiego rodzaju elektroterapię, hydroterapię, laseroterapię, a także kinezyterapię – ćwiczenia czynne, czynno-bierne, bierne, oraz masaż. Termin fizjoterapia obecnie zamiennie używany jest z terminem rehabilitacja. Poza wymienionymi dziedzinami rehabilitacji wyróżnić można dodatkowo fizjoterapię specjalistyczną opartą o wykorzystywanie pewnych technik po ukończeniu wieloletnich kursów specjalistycznych. W naszej placówce stosuję się fizjoterapię specjalistyczną kolana, biodra, łokcia barku, kręgosłupa, rehabilitację przeciwobrzękową, a także fizjoterapia dla dzieci i rehabilitacja stóp.

BEZ TRAFNEJ DIAGNOZY NIE MA MOŻLIWOŚCI PODJĘCIA PRAWIDŁOWEGO I SKUTECZNEGO LECZENIA.

– Jesteś po operacji stawu biodrowego albo kolana?
– Twoi bliscy doznali udaru mózgu lub są po wylewie?
– Masz dyskopatię, rwę kulszową, przepuklinę albo obrzęk limfatyczny?
– Cierpisz z powodu naderwanych, uszkodzonych albo bolących mięśni?
– Twoje dziecko ma wadę postawy?
– Twoje stopy wymagają stałej kontroli i leczenia?

Relax-Med zajmie się rehabilitacją i pomoże Ci wrócić do sprawności fizycznej w każdej sytuacji.

Oferujemy wysoko wyspecjalizowane zabiegi w zakresie fizjoterapii stawów obwodowych, fizjoterapii neurologicznej, kręgosłupa, mięśni, przeciwobrzękowej, a także stopy. Dodatkowo świadczymy doradztwo w zakresie pozyskiwania środków z NFZ czy Pefronu na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, a także przedmiotów i środków ortopedycznych.

Do fizjoterapii stawów obwodowych wykorzystuję się terapię Kaltenborna, Mulligana, Maitlanda, Cyriaxa, techniki z osteopatii i PNFu. 

Pacjenci z problemami obrzęku limfatycznego potrzebują szybkiej i skutecznej pomocy w odprowadzeniu chłonki do najbliższego węzła chłonnego.

Rehabilitacja osób po wylewie (rehabilitacja po udarze mózgu) – fizjoterapia neurologiczna

W Centrum Medycznym Relax-Med do pracy z pacjentem neurologicznym wykorzystuję się techniki PNF, a także inne elementy z koncepcji Bobath takie jak reedukację chodu, naukę codziennych czynności życiowych

FIZJOTERAPIA DZIECI – Wada postawy – skolioza – obniżone napięcie mięśniowe – opóźnione etapy rozwoju

Fizjoterapia dzieci prowadzona w centrum medycznym Relax-Med skupia się na leczeniu przyczyny problemu. 

Fizjoterapia kręgosłupa – Rehabilitacja zespołów bólowych kręgosłupa

Od ponad dwudziestu pięciu lat Centrum Medyczne Relax-Med, dawniej Zakład Rehabilitacji Relax specjalizuję się w leczeniu problemów z kręgosłupem. 

FIZJOTERAPIA STOPY – stopy koślawe – płaskostopie – krzywe stópki – halluxy – Stopa cukrzycowa- Stopa reumatoidalna

Jeszcze do niedawna problemy ze stopami były przyczyną kompleksów i zmuszały do unikania aktywności fizycznej. 

Fizjoterapia dzieci i niemowląt w Rybniku

Rehabilitacja Niemowląt - Opóźnienia psyHOruchowe

W naszym Centrum Medyczno – rehabilitacyjnym szczególną uwagę przywiązujemy do rehabilitacji tych najmłodszych. Nasi doświadczeni specjaliści wykorzystują w leczeniu dzieci techniki Bobath i PNF które przynoszą świetne rezultaty.

Rehabilitacja mięśni – Fizjoterapia przeciążonych lub uszkodzonych mięśni

Problemy z naderwanymi, uszkodzonymi mięśniami, a także z bolącymi, piekącymi lub źle pracującymi mięśniami leczy się poprzez zestawy ćwiczeń pracy na tkankach miękkich. 

Rehabilitacja jest wskazana w różnych sytuacjach. Bardzo często jest konieczna po urazach związanych np. z wypadkiem samochodowym lub innym niebezpiecznym zdarzeniem. Ponadto rehabilitacja jest także rozwiązaniem dla osób, które mają wrodzone wady powodujące problemy z poruszaniem się. W ofercie Relax-Med dostępna jest rehabilitacja dla mieszkańców Rybnika oraz okolic, bez względu na rodzaj urazu.

Rehabilitacja — kiedy pomaga?

Rehabilitacja w Rybniku w placówce Rela-Med to rozwiązanie dla osób, które są po operacjach stawu biodrowego lub kolana. Jeżeli występują problemy ze stopami i potrzebna jest rehabilitacja Rybnik nie ma także powodu, by martwić się w tej kwestii. Oferta obejmuje także rehabilitację w tym zakresie. Rehabilitacja pomaga także osobom po udarach i wylewach, które wymagają stałej opieki i intensywnych ćwiczeń, by powrócić do sprawności. Oprócz wspomnianych sytuacji Relax-Med oferuje także pomoc osobom cierpiącym z powodu naderwanych mięśni, dyskopatii i rwy kulszowej. Rehabilitacja w Rybniku to także program rehabilitacji stworzony z myślą o dzieciach z wadami postawy.

Rehabilitacja Rybnik — czym jest?


Rehabilitacja dla mieszkańców Rybnika obejmuje wszelkie ćwiczenia, które mają na celu przywrócenie całkowitej lub częściowej sprawności osobom niepełnosprawnym i mającym czasowe problemy z poruszaniem. Jest to nieodzowny element procesu terapeutycznego, który bardzo często jest kolejnym etapem po operacjach i innych metodach leczenia. Podczas rehabilitacji stosowane są nie tylko ćwiczenia ruchowe, ale także elementy fizjoterapii m.in. w postaci masaży. Jest to kompleksowy zestaw działań, który ma na celu maksymalne poprawienie funkcjonowania osoby z dysfunkcją ruchu.

Podsumowując, rehabilitacja w Rybniku opiera się na wszystkich działaniach, które są gwarancją skutecznego leczenia i powrotu do sprawnego funkcjonowania. To także idealna kontynuacja leczenia operacyjnego. Warto zapoznać się z ofertą Centrum medyczno-rehabilitacyjnego, by powrócić do pełni sprawności.

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu -
Close Menu

Zostaw swój numer telefonu

Chętnie pomożemy i doradzimy. Zostaw nam swój numer telefonu – Oddzwonimy