Podnośnik dla osób niepełnosprawnych

Podnośniki to urządzenia służące do opuszczania, podnoszenia jak i przemieszczania osób niepełnosprawnych, decydując się na zakup podnośnika warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, wielkość, rodzaj sterowania oraz typ siedziska. Podnośniki do użytku w pomieszczeniach dzielimy głównie na jezdne, sufitowe oraz ścienne.

Podnośniki jezdne

Podnośniki jezdne z pewnością stanowią sporą grupę pośród urządzeń do przenoszenia osób niepełnosprawnych. Podnośniki tego typu charakteryzują się brakiem potrzeby interweniowania w strukturę budynku oraz łatwością w transporcie jak i składaniu. Odciążą opiekunów pacjentów w codziennym życiu, natomiast pacjentowi zapewni bezpieczeństwo oraz komfort. 

Podnośniki sufitowe

Podnośniki sufitowe maksymalnie ułatwiają przenoszenie oraz podnoszenie osób niepełnosprawnych oraz usprawniają prace opiekuna. Ich mechanizm opiera się na montażu specjalnych szyn oraz prowadnic sufitowych, które można dopasować do praktycznie każdego zabudowania. Tego typu podnośniki zalecane są głównie dla ludzi całkowicie lub częściowo unieruchomionych, bądź dla tych poruszających się na wózku inwalidzkim. Możliwość doboru modelu z wodoodpornymi cechami umożliwia wygodne wykonywanie codziennych czynności higienicznych. Ich cena jest wyższa od podnośników jezdnych, jednak zapewniają większą wygodę oraz niezależność. Nie musimy również martwić się o bezpieczeństwo, podnośniki są w stanie bez problemu udźwignąć wysokie wartości wagowe użytkownika. Podsumowując jest to jeden z najnowocześniejszych rozwiązań w rozwijającym się sektorze opieki zdrowotnej.

Podnośniki ścienne

Podnośniki ścienne są prostym sposobem na przenoszenie osób z niepełnosprawnością, jego obsługa przez opiekuna nie jest skomplikowana. Ich montaż polega na umieszczeniu podstawy podnośnika na ścianie, jednak nie są to zawansowane zmiany w zabudowie. Ich wielką zaletą jest możliwość użytkowania w kilku pomieszczeniach, wystarczy umieścić w nich mocowania i według potrzeb przenosić jedynie sam podnośnik.

W naszej ofercie
znajdują się również podnośniki:

  • wannowe -charakteryzujące się wygodnym siedziskiem, zapewnią użytkownikowi wysoki poziom komfortu pomoże
    również zredukować ból
  • basenowe – które dopasują się zarówno do pływalni
    krytych jak i otwartych
  • samochodowe – pozwalają na bez wysiłkowy
    transfer pacjenta na fotel naszego samochodu

Dofinansowanie do podnośnika dla niepełnosprawnych

Zakup jakże pomocnego sprzętu w postaci podnośnika nie musi wiązać się z dużym nakładem kosztów, bowiem istnieje możliwość dofinansowania PCPR z programu „Likwidacja barier technicznych i w komunikowaniu się”, które obejmuje nawet do 95% kosztów realizacji. Dla zainteresowanych naszą ofertą firma udzieli wszystkich potrzebnych  informacji na temat podnośników oraz możliwości otrzymania dofinansowania na zakup sprzętu. 

producenci: 
Winncare    Podnośniki dla osób z niepełnosprawnościami

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.