Obuwie ortopedyczne – buty wykonywane indywidualnie na zamówienie

buty ortopedyczne wykonywane na miare stopy

Obuwie ortopedyczne jest to obuwie indywidualne wykonywane jest w firmie Relax-Med po pobraniu szczegółowych miar stóp i kończyn dolnych, a czasami również kręgosłupa danego pacjenta. Wykonane obuwie indywidualne powiino być wykonane z pełną precyzją i starannością tak aby zapewniały jak najlepszy komfort użytkowania.

Nie należy mylić obuwia ortopedycznego z obuwiem profilaktycznym. Obuwie ortopedyczne jest wykonywane w 100% indywidualnie, natomiast buty profilaktyczne pomimo, że zalicza się do obuwia zdrowego jest produkowane seryjnie dla danej populacji.

Osoby szukające obuwia profilaktycznego zapraszamy do działu z obuwiem seryjnym, w którym znajdują się buty zdowe i wygodne dla dzieci i dorosłych – obuwie profilaktyczne

Dla kogo obuwie ortopedyczne (obuwie indywidualne)

Obuwie ortopedyczne przeznaczone jest dla dzieci oraz osoby dorosłe potrzebujące specjalnego zaopatrzenia m.in:

  • Dzieci posiadające dużą koślawość stóp
  • Dzieci ze stopą końsko-szpotawą
  • Osoby ze skrótem kończyny
  • Pacjentów ze słoniowacizną stóp
  • Osoby chorujące na Reumatoidalne Zapalnenie Stawów
  • Pacjenci ze stopą cukrzycową
  • Osoby posiadające problemy z chodem (przenoszeniem kończyny, kolebowaniem stopy)
  • Pacjenci z koślawymi palcami (halluksy)
  • Osoby ze stopą wrażliwą

Materiały i medody wykorzystywane do produkcji obuwia ortopedycznego:

Przed przystąpieniem do produkcji obuwia ortopedycznego należy zdiagnozować przyczynę nieprawidłowości poprzez wywiad i testy funkcjonalne dodatkowo można skorzystać z komputerowych badań stóp (badanie składa się z badania w staniu w miejscu oraz w czasie chodu lub biegu). Doświadczona i przeszkolona osoba pobiera wszystkie wymagane wymiary narządu ruchu. Zdarzyć może się tak, że obuwie dla stopy prawej może różnić się całkowicie od obuwia dla stopy lewej. Dotychczasowe metody pozwolą na skuteczne kamuflowanie w wykonanym obuwiu wszelkich różnic pomiędzy stopami.

Materiały do wykonywania butów ortopedycznych dobierane są wraz z osobą zainteresowaną. Do produkcji obuwia wykorzystuje się najlepsze gatunki materiałów po to aby zapewnić duży komfort nawet najbardziej wymagającej stopie.

Na wykonanie obuwia ortopedycznego osobie ubezpieczonej przysługuje możliwość dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia

BUTY ORTOPEDYCZNE – chcesz wiedzieć więcej zadzwoń: 507 179 144 lub 32 42 26 231

Opinie:

Łukasz GodziekŁukasz Godziek

Przyznam, że cieszy mnie, kiedy mam do czynienia z profesjonalistami. Obsługa jest tutaj konkretna, zna towar i potrafi odpowiedzieć na potrzeby klienta. Bez problemu dostałem obuwie profilaktyczne, o które mi chodziło, także duży plus.

Michalina KowolikMichalina Kowolik

Jeszcze raz serdecznie dziękuję miłej Pani z Relax-med za pomoc w doborze odpowiednich butów dla mojej córki. Obuwie profilaktyczne zalecił nam ortopeda i przyznam, że osobiście się na tym nie znam, więc pomoc w tym zakresie okazała się nieoceniona. Jestem pewna, że zajrzymy tutaj przy kolejnej zmianie bucików.