Buty ortopedyczne na miarę Racibórz

Specjalnie zaprojektowane buty ortopedyczne, produkowane na indywidualne zlecenie, są tworzone przez zakład Relax-Med. Proces ten obejmuje precyzyjne zmierzenie stóp, dolnej części nóg, a nieraz także kręgosłupa pacjenta, aby dostosować obuwie idealnie do jego potrzeb. Taka personalizacja wymaga szczególnej precyzji i uwagi do detali, co gwarantuje najwyższy komfort użytkowania. Na wykonanie obuwia ortopedycznego osobie ubezpieczonej przysługuje możliwość dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.

buty-ortopedyczne-rybnik

Dla kogo obuwie ortopedyczne?

Obuwie ortopedyczne przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy potrzebują wsparcia w przypadku różnorodnych problemów zdrowotnych, takich jak:

  • Koślawość stóp u dzieci,
  • Stopa końsko-szpotawa u najmłodszych,
  • Różnica długości nóg,
  • Elefantiaza stóp,
  • Reumatoidalne Zapalenie Stawów,
  • Neuropatia cukrzycowa stóp,
  • Trudności z poruszaniem się, w tym niestabilny chód czy problem z przenoszeniem kończyny,
  • Koślawienie palców, np. halluksy,
  • Wysoka wrażliwość stóp.

Co warto wiedzieć?

Przed rozpoczęciem produkcji butów ortopedycznych istotne jest dokładne zdiagnozowanie przyczyn problemów z chodzeniem poprzez szczegółowy wywiad i badania funkcjonalne, a także ewentualne skorzystanie z analizy komputerowej stóp, która ocenia zachowanie podczas stania i poruszania się. Specjalista, wyposażony w niezbędną wiedzę i doświadczenie, przeprowadza dokładne pomiary, by zapewnić idealne dopasowanie obuwia do obu stóp, nawet jeśli wymagają one całkowicie różnych rozwiązań.

Materiały wykorzystywane do tworzenia butów ortopedycznych są wybierane wspólnie z klientem, z naciskiem na najwyższą jakość, aby zapewnić komfort noszenia nawet najbardziej wymagającym stopom.

Dowiedz się więcej

Obszar konsultacji naszego zakładu ortopedycznego obejmuje 9 punktów stacjonarnych oraz wizyty domowe na oznaczonym terenie. 

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację:

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.