Rehabilitacja

Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Relax-Med to placówka, która specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej, w fizjoterapii stawów obwodowych, kręgosłupa, mięśni, stopy, a także w fizjoterapii przeciwobrzękowej. Oferujemy zabiegi rehabilitacyjne dla osób w każdym wieku – od najmłodszych poprzez młodzież i dorosłych aż do osób starszych.

Rehabilitacja w Relax-Med prowadzona jest przez profesjonalną i doświadczoną kadrę rehabilitantów i fizjoterapeutów w oparciu o światowe standardy. Działamy według wcześniej opracowanych indywidualnych planów rehabilitacji, które dostosowujemy do zaleceń lekarskich i potrzeb danego pacjenta. 

Umów wizytę:

Współpracujemy z prywatnymi ubezpieczalniami w zakresie rehabilitacji :

– LUXMED,

– MONDIAL,

– ALIANZ

Fizjoterapia to coś więcej niż ćwiczenia…

Do fizjoterapii zaliczamy zarówno fizykoterapię, czyli wszelkiego rodzaju elektroterapię, laseroterapię, a także kinezyterapię – ćwiczenia czynne, czynno-bierne, bierne oraz masaż. Termin fizjoterapia obecnie zamiennie używany jest z terminem rehabilitacja. Poza wymienionymi dziedzinami rehabilitacji wyróżnić można dodatkowo fizjoterapię specjalistyczną opartą o wykorzystywanie pewnych technik po ukończeniu wieloletnich kursów specjalistycznych. W naszej placówce stosuje się fizjoterapię specjalistyczną kolana, biodra, łokcia barku, kręgosłupa, rehabilitację przeciwobrzękową, a także fizjoterapia dla dzieci i rehabilitacja stóp.

Bez trafnej diagnozy nie ma możliwości podjęcia prawidłowego i skutecznego leczenia.

  • Jesteś po operacji stawu biodrowego albo kolana?
     Twoi bliscy doznali udaru mózgu lub są po wylewie?
  • Masz dyskopatię, rwę kulszową, przepuklinę albo obrzęk limfatyczny?
  • Cierpisz z powodu naderwanych, uszkodzonych albo bolących mięśni?
  • Twoje dziecko ma wadę postawy?
  • Twoje stopy wymagają stałej kontroli i leczenia?

Zespół Relax-Med zajmie się rehabilitacją i pomoże ci wrócić do sprawności fizycznej w każdej sytuacji.

Rehabilitacja stawów - fizjoterapia kolana, biodra, barku

Do fizjoterapii stawów obwodowych wykorzystuje się terapię Kaltenborna, Mulligana, Maitlanda, Cyriaxa, techniki z osteopatii i PNFu.

Fizjoterapia przeciwobrzękowa

Wykonujemy kompleksową terapię przeciwobrzękową: obrzęk żylny, obrzęk limfatyczny oraz obrzęk tłuszczowy (lipoedema).
Czytaj więcej

Rehabilitacja neurologiczna - fizjoterapia po udarze mózgu

Przy pracy z pacjentem neurologicznym stosuje się techniki PNF, a także inne elementy z koncepcji Bobath, takie jak reedukację chodu, naukę codziennych czynności życiowych. 
Czytaj więcej

Rehabilitacja dla dzieci

Rehabilitacja dzieci skupia się głównie na leczeniu nabytych lub wrodzonych defektów takich jak: wady postawy, wady stóp, koślawość kolan i stóp, uszkodzeń powypadkowych, wzmocnienia siły mięśniowej oraz poprawa wzorców ruchowych i motoryki. W celu tym korzysta się z kompleksowej rehabilitacji, która zawiera w sobie kinezyterapię jak i fizykoterapię.

Rehabilitacja zespołów bólowych kręgosłupa - fizjoterapia kręgosłupa

Od kilkudziesięciu lat Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Relax-Med specjalizuje się w leczeniu problemów z kręgosłupem. 
Czytaj więcej

Fizjoterapia stóp (stopy koślawe, płaskostopie, halluxy, stopa cukrzycowa, stopa reumatoidalna)

Jeszcze do niedawna problemy ze stopami były przyczyną kompleksów i zmuszały do unikania aktywności fizycznej. 

Rehabilitacja niemowląt - opóźnienia psychoruchowe

Szczególną uwagę przywiązujemy do rehabilitacji najmłodszych. Nasi doświadczeni specjaliści wykorzystują w leczeniu dzieci techniki Bobath i PNF które przynoszą świetne rezultaty.

Rehabilitacja pourazowa - fizjoterapia przeciążonych lub uszkodzonych mięśni

Problemy z naderwanymi, uszkodzonymi mięśniami, a także z bolącymi, piekącymi lub źle pracującymi mięśniami leczy się poprzez zestawy ćwiczeń pracy na tkankach miękkich. 
Czytaj więcej

Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja dla mieszkańców Rybnika obejmuje wszelkie ćwiczenia, które mają na celu przywrócenie całkowitej lub częściowej sprawności osobom niepełnosprawnym i mającym czasowe problemy z poruszaniem. Jest to nieodzowny element procesu terapeutycznego, który bardzo często jest kolejnym etapem po operacjach i innych metodach leczenia. Podczas rehabilitacji stosowane są nie tylko ćwiczenia ruchowe, ale także elementy fizjoterapii m.in. w postaci masaży. Jest to kompleksowy zestaw działań, który ma na celu maksymalne poprawienie funkcjonowania osoby z dysfunkcją ruchu.

Podsumowując, rehabilitacja w Rybniku opiera się na wszystkich działaniach, które są gwarancją skutecznego leczenia i powrotu do sprawnego funkcjonowania. To także idealna kontynuacja leczenia operacyjnego.

Kiedy rehabilitacja pomaga?

Rehabilitacja jest wskazana w wielu sytuacjach. Bardzo często jest konieczna po urazach związanych z wypadkiem samochodowym lub innym niebezpiecznym zdarzeniem. Ponadto rehabilitacja jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na wrodzone wady powodujące problemy z poruszaniem się. W ofercie Relax-Med dostępna jest rehabilitacja dla mieszkańców Rybnika oraz okolic, bez względu na rodzaj urazu.

Oferujemy wsparcie dla pacjentów po operacjach stawu biodrowego lub kolana, przy problemach ze stopami, po udarach i wylewach, a także przy wszelkich schorzeniach, które wymagają stałej opieki i intensywnych ćwiczeń.

Relax-Med oferuje pomoc osobom cierpiącym z powodu naderwanych mięśni, dyskopatii i rwy kulszowej. Rehabilitacja w Rybniku to program rehabilitacji stworzony nawet z myślą o dzieciach z wadami postawy.

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.