27 lat razem z Relax-Med

25-lat-razem-relax-med

W roku 1991 powstała firma „Relax-Med”, która początkowo zajmowała się rehabilitacją dzieci i dorosłych głównie pacjentów z dolegliwościami kręgosłupa, wadami postawy oraz rehabilitacji neurologicznej.

Z uwagi na istniejącą potrzebę zaopatrzenia pacjentów w środki ortopedyczne, z biegiem czasu podjęto decyzje o otwarciu sklepu z zaopatrzeniem medycznym, który był jednym z pierwszych sklepów medycznych w Rybniku. Dotychczas pacjenci zmuszeni byli dojeżdżać do innych odległych miejscowościach m.in. do Katowic. Wkrótce powstały również filie Relax-Med w miejscowości: Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Żory, Rybnik w Szpitalu Wojewódzkim nr 3 oraz Ustroń Szpital Reumatologiczny, Chorzów i Katowice.

Dzięki wieloletnim szkoleniom w Rybniku od roku 2002 rozszerzono usługi rehabilitacyjne i rozpoczęto badania profilaktyczne stóp, w tym badania komputerowe stóp, rozszerzono ofertę o obuwie profilaktyczne dla dzieci i dorosłych, rozpoczęto produkcję wkładek ortopedycznych również indywidualnych dla osób aktywnych, a także stopy cukrzycowej czy reumatoidalnej.

Usługi naprawy obuwia i obuwia ortopedycznego zostały wprowadzone ze względu na potrzeby społeczne, a buty do naprawy przyjmowane są w sklepach zaopatrzenia medycznego „Relax” w Rybniku, Jastrzębiu, Wodzisławiu i Żorach.

Firma RELAX MED poprzez sieć sklepów medycznych zaopatruje pacjentów we wszelkiego rodzaju sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny z uwzględnieniem środków pomocniczych. Od osiemnastu lat zajmujemy się zaopatrzeniem protetycznym (protezy kończyn dla pacjentów po amputacji).  Co więcej, oferujemy również obuwie profilaktyczne i ortopedyczne (wytwarzane w sposób indywidualny na miarę) dla dzieci i dorosłych.

Szanowni Państwo dzięki współpracy z wieloma producentami obuwia profilaktycznego dla dzieci i dorosłych  z Polski i z zagranicy, dajemy Państwu możliwość wyboru butów ze sklepu internetowego www.dlastopy.pl każdy wybrany model i rozmiar mogą Państwo zamówić bezpłatnie do danego punktu  Relax-Med i przymierzyć, tak aby wybrane obuwie prawidłowo spełniało swoją funkcję i gwarantowało wygodę użytkowania.

Dla Pacjentów chorującym na cukrzycę oferujemy możliwość zaopatrzenia we wkłucia insulinowe, transmitery, sensory i inne z możliwością refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a także inne akcesoria dostępne w sklepach stacjonarnych, a także poprzez sklep Internetowy www.Idiabetyk.pl

Poza przedstawioną ofertą zaopatrzenia medycznego pacjentów, w Rybniku prowadzimy również specjalistyczną fizjoterapię celowaną na osoby  z bólami kręgosłupa, stawów kończyny górnej i dolnej. Proces usprawniania charakteryzuje się stosowaniem metod MDT (mechanicznego diagnozowania i terapii)  potwierdzonych licznymi badaniami naukowymi EBM (evidence based medicine). Dla osób wymagających rehabilitacji domowej, dojeżdżamy do domu pacjenta. Wprowadziliśmy również bardzo efektywną indywidualną terapię dla kobiet z problemami nietrzymania moczu.

Dla Pacjentów czasowo niesprawnych gwarantujemy możliwość wypożyczenia różnorodnego sprzęt medycznego potrzebnego do codziennego funkcjonowania i rehabilitacji.

Dla pacjentów posiadających sprzęt medyczno-rehabilitacyjny proponujemy serwis pogwarancyjny. 

Szanowni Państwo od początku prowadzenia firmy staramy się aby nasze działania były nastawione na promocję zdrowia w województwie Śląskim. Z uwagi na to w przeciągu wieloletniej działalności mogliście Państwo uczestniczyć razem z nami m.in. podczas akcji promocji zdrowia prowadzonych z urzędem miasta Rybnik, Jastrzębie, Wodzisław, Chorzów. Uczestniczyliśmy w wielu spotkaniach Dni Rodzin, akcjach promujących zdrowy styl życia, maratonach i innych imprezach sportowych organizowanymi przez różne ośrodki w tym MOSIR Rybnik, Jastrzębie, Żory.

 relax-medmini

Z wyrazami szacunku
Zespół Relax-Med