O nas

Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Relax-Med istnieje na rynku nieprzerywanie od 1991 roku. Początkowo nasza działalność obejmowała głównie rehabilitację i rekreację ruchową dzieci oraz dorosłych. Pacjenci zawsze byli dla nas najważniejszym drogowskazem, dlatego wsłuchując się w ich potrzeby, z biegiem czasu podjęliśmy decyzję o otwarciu pierwszego sklepu z zaopatrzeniem medycznym w Rybniku oraz o rozszerzeniu oferowanych usług między innymi o badania komputerowe stóp i o kompleksowe zaopatrzenie ortopedyczne.

Od ponad 30 lat najważniejszy jest dla nas pacjent

Powrót do formy po chorobie, kontuzji czy operacji zazwyczaj wymaga bardzo dużo czasu. W zależności od skali zdarzenia, często musimy szukać nowych sposobów na wykonywanie codziennych czynności albo uczyć się ich od nowa. Odpowiednia rehabilitacja nie tylko przyśpiesza proces powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej, ale także wyzwala w nas potrzebę aktywności ruchowej, którą kontynuujemy również po zakończeniu leczenia.

Sklep medyczny i wypożyczalnia sprzętu medycznego

Jesteśmy wysoko wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, a dodatkowo prowadzimy wypożyczalnię sprzętu medycznego. Do obrotu dopuszczamy jedynie sprawne i atestowane urządzenia. Od wielu lat każdego dnia dostarczamy pacjentom z całej Polski łóżka elektryczne, wózki inwalidzkie, aparaty ortopedyczne, aparaty do produkcji tlenu, a także wypożyczamy sprzęt niezbędny do rehabilitacji. Dbając o kompleksowość usług, organizujemy transport wraz z instalacją sprzętu.

Wykwalifikowany personel

Nad zdrowiem naszych pacjentów czuwa zaufana i doświadczona kadra fizjoterapeutów, dzięki czemu pacjenci są objęci opieką na najwyższym poziomie. W trakcie leczenie rehabilitacyjnego pacjenci mogą liczyć nie tylko na fachową wiedzę specjalistyczną, ale również na pełne wsparcie motywacyjne. Metody i techniki wykorzystywane w naszej pracy bazują na światowych standardach, co pozwala osiągać skuteczne efekty terapii. Zespół specjalistów udziela pomocy zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym.

Działamy na terenie całego województwa śląskiego

Zabiegi rehabilitacyjne realizujemy w siedzibie firmy w Rybniku. W ramach rehabilitacji mobilnej działamy na terenie całego Śląska. Rehabilitacja w warunkach domowych przeznaczona jest głównie dla pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć do placówek stacjonarnych.

Obecnie Relax-Med, poprzez sieć 11 sklepów medycznych oraz sprzedaż internetową, zaopatruje pacjentów we wszelkiego rodzaju wyroby medyczne oraz
sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny z uwzględnieniem środków pomocniczych. Dla pacjentów czasowo niesprawnych, gwarantujemy możliwość wypożyczenia sprzętu medycznego niezbędnego do codziennego funkcjonowania i rehabilitacji.

Oferujemy także specjalistyczną fizjoterapię celowaną na osoby z bólami kręgosłupa, stawów kończyny górnej i dolnej. Proces usprawniania charakteryzuje się stosowaniem metod MDT (mechanicznego diagnozowania i terapii) potwierdzonych licznymi badaniami naukowymi. Dla osób wymagających rehabilitacji domowej – dojeżdżamy do domu pacjenta.

Na przestrzeni wielu lat naszej działalności sukcesywnie rozszerzaliśmy zakres oferowanych usług m.in. o badania profilaktyczne stóp, w tym badania komputerowe czy dobór obuwia profilaktycznego. W między czasie rozpoczęliśmy produkcję wkładek ortopedycznych, dzięki czemu mamy możliwość kompleksowej pomocy naszym pacjentom.

Od 20 lat zajmujemy również zaopatrzeniem protetycznym dla pacjentów po amputacjach kończyn. Posiadamy nowoczesną pracownię protetyczną i wykwalifikowany personel, w skład którego wchodzą fizjoterapeuci ze specjalistyczną wiedzą kierunkową. A to wszystko po to, aby umożliwić pacjentom szybki powrót do aktywnego życia.

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.