UWAGA RUSZYŁ PROGRAM:
„AKTYWNY SAMORZĄD” DOFINANSOWUJĄCY   WYKONYWANIE PROTEZ KOŃCZYN, WIĘCEJ INFORMACJI KLIKNIJ- „
AKTYWNY SAMORZĄD 2017
LUB ZADZWOŃ: 32 422 62 31


Protezy kończyn dolnych wykonywane
w Relax-Med przez specjalistów

Protezy kończyn dolnych wykonywane w Relax-Med

1. Pracownia protetyczna Relax wykonująca protezy kończyn dolnych

Specjalistyczny Sklep Zaopatrzenia Medycznego „RELAX” , przy którym działa pracownia protetyczna kończyn posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację przedmiotów ortopedycznych na indywidualne zlecenie, w tym protezy kończyny dolnej oraz górnej.
Protezy kończyn
wydane zostały wielu Pacjentom z województwa śląskiego i okolic w przeciągu 12 lat. Pacjentów do zaprotezowania przyjmujemy w Chorzowie, Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku.

Każdej ubezpieczonej osobie po amputacji przysługuje refundacja NFZ na wykonanie protezy tymczasowej, protezy stałej inaczej ostatecznej, wymianę leja, a także naprawę protezy.

Jak ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia na wykonanie protezy kończyny?

2. Prawidłowo wykonane protezy kończyn dolnych

Każdy kto miał styczność z protezami kończyn wie jak wiele czasu, pracy i wysiłku, a przede wszystkim szerokiej wiedzy należy wykorzystać aby wykonać „dobrą protezę” to znaczy taką, którą z chęcią będzie zakładała osoba po amputacji, a co najważniejsze będzie się w niej czuła komfortowo i bezpiecznie. Dla protetyka, lekarza i fizjoterapeuty ważne jest również aby pacjent w protezie kończyny dolnej nauczył się jak najszybciej prawidłowo  poruszać tzn. chodzić, biegać oraz uprawiać sport.  

protezy nogi do chodzenia oraz biegania, różne modele protez

Przed zleceniem wykonania protezy zastanów się czy wiesz, że zostaniesz obsłużony do końca, czy każda Twoja uwaga zostanie potraktowana poważnie i że będziesz zadowolony z decyzji wyboru miejsca do zaprotezowania. 

Gdzie wykonują dobrze protezę kończyny?

3. Rehabilitacja osób po amputacji

Dlaczego w Relax-Med tak wiele pacjentów decyduje się na wykonanie protez kończyn dolnych? Ponieważ wiedzą, że oprócz osób z doświadczeniem protetycznym, znajdują się również specjaliści fizjoterapeuci przeszkoleni w specjalistycznej rehabilitacji osób po amputacji. Osoba od momentu amputacji powinna być objęta opieką wyszkolonego fizjoterapeuty, a także w dalszym etapie aż do momentu nauczenia się prawidłowo chodzić przez osobę w protezie. Protezy kończyn dolnych wykonywane są przez osoby z wieloletnim doświadczeniem.

Odpowiednio przygotowany kikut pod okiem fizjoterapeuty stanowi połowę sukcesu późniejszego prawidłowego zaopatrzenia w protezę kończyny górnej czy dolnej.

Fizjoterapia osób po amputacji kończyn

4. Możliwości otrzymania dofinansowania do wykonania protezy kończyny dolnej lub górnej

Proteza kończyny dla osoby chcącej poruszać się szybko, bezproblemowo, pokonywać różne sytuację w miejscach publicznych lub uprawiać aktywność fizyczną będzie odpowiednio kosztowała. Na jednym z portali dla osób niepełnosprawnych zostało napisane, że nie da się zrobić dobrej protezy w limicie dla osoby aktywnej. Dlaczego? Pewnie dlatego, że części dla takich protez są bardzo drogie, a ceny protez dla osób aktywnych sięgają kilkunastu tysięcy złotych w górę.

Przed wyborem protezy kończyny dolnej warto dowiedzieć się jakie organizacje pomogą Ci w zdobyciu dofinansowania do wykonania odpowiedniej protezy.

Dofinansowanie do protezy kończyny – AKTYWNY SAMORZĄD 2017

5. Przygotowanie do pierwszej protezy kończyny

Osoba po amputacji powinna zostać poinformowana zaraz po operacji czego nie powinna robić, jakich pozycji przybierać, jak nie ustawiać kikuta, a jak należy dbać i przygotowywać kikut do pełnienia odpowiedniej funkcji podporowej, lokomocyjnej, stabilizującej. Zaprotezowanie w protezę tymczasową powinno nastąpić jak najszybciej po operacji, jest to proces który ma przygotować kikut i zmienione ciało do prawidłowej funkcji i późniejszym prawidłowym zaopatrzeniu w protezę stałą (ostateczną).

Utrata kończyny to bardzo przykra sytuacja, jednakże pamiętaj, że od Ciebie zależy jak dobrze i szybko przygotujesz swój kikut po operacji, aby po zaprotezowaniu pozwolił Ci  biegać i skakać bez przeszkód!

Poradnik dla Pacjentów po amputacji kończyny

6. Różne poziomy amputacji – różne modele protezy kończyny dolnej

Z uwagi na różne przyczyny decydujące o potrzebie amputacji istnieją różne poziomy amputacji najbardziej ogólnie można przyjąć: amputacja z wyłuszczeniem stawu biodrowego, amputacja na poziomie uda, podudzia, stopy. Z uwagi na różne potrzeby i zasobności pacjenta, można wykonać protezę podstawową, wyspecjalizowaną, protezę do chodzenia, biegania, a nawet uprawiania sportu ekstremalnego. Wiele modeli, tworzy tysiące elementów, śrubek z których doświadczony protetyk może skonstruować wymarzoną protezę spełniającą nasze oczekiwania.

Zawsze korzystaj z opinii protetyka dotyczącego pewnych możliwych do wykorzystania elementów.
Nie dla każdego nada się ta sama stopa, kolano czy inny element dlatego  pamiętaj!
Doświadczony i sprawdzony protetyk kończyn to twoja złota karta:)

Poziomy amputacji, modele protez kończyny dolnej, górnej 

proteza nogi wykonana z różnych elementów

 

Wykonujemy również Proteza Kończyny Górnej

proteza dłoni wykonywana w zakładzie ortopedycznym Relax-med

Opinie:

Andrzej GibasAndrzej Gibas

Pracownia protez Relax-med ma podpisaną umowę z NFZ, dzięki czemu dostałem dofinansowanie protezy kończyn górnych. Niestety w moim regionie nie znalazłem dobrej pracowni i z perspektywy czasu mogę napisać, że nawet dobrze się stało.  Teraz powoli na nowo uczę się funkcjonować z ręką. Nie macie pojęcia jakie to wspaniałe uczucie.

Bernadeta NowakBernadeta Nowak

Moja mama w ubiegłym roku miała amputowaną nogę. Jest kobietą w kwiecie wieku, przed którą stoi jeszcze wiele wyzwań. Decyzja była natychmiastowa-mama będzie miała protezę nogi, nie pozwolimy jej siedzieć na wózku. Specjaliści z Relax-med przygotowali dla mamy protezę, dzięki której nadal chodzi - dziękuję!

Chętnie pomożemy i doradzimy. Proszę zostawić numer – oddzwonimy!

Zostaw swój numer poniżej, odwonimy w ciągu 24 godzin.