W jakim wieku można zaciągnąć pożyczkę online?

Udzielenie pożyczki online obecnie jest proste i odbywa się przy zachowaniu minimum formalności. Wniosek pożyczkowy jest składany przez internet bez wychodzenia z domu. Do aplikowania o pożyczkę online należy przygotować jedynie dowód osobisty. Każdy pożyczkodawca stawia przed klientami określone wymagania, które należy spełnić, aby uzyskać niezbędne wsparcie finansowe. Lista wszystkich instytucji, które kwalifikują się do uzyskania tego kredytu, znajduje się na stronie https://orionit.pl/.Poniżej sprawdzimy podstawowe kryteria stawianie przed klientami firm pozabankowych.

Kto może wnioskować o pożyczkę online

O pożyczkę przez internet może aplikować osoba, która odpowiada poniższym wymaganiom:

  • wiek od 18 lat;
  • obywatelstwo Polski;
  • stały adres zamieszkania;
  • stabilne źródło dochodu;
  • osobiste konto bankowe;
  • aktywny numer telefonu i adres mailowy.

Z powyższego wynika, że o pożyczkę internetową może ubiegać się tylko osoba pełnoletnia. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają chwilówek osobom w wieku pomiędzy 23 a 25 lat, ponieważ osoby w starszym wieku posiadają stałe źródło finansowania i mają lepszą zdolność kredytową. 

Wiele instytucji pozabankowych ustalają też górną granicę wiekową. Emeryci często nie mają możliwości uzyskania dodatkowych kosztów i gorzej radzą sobie ze spłatą zobowiązania finansowego. Jeśli instytucja finansowa decyduje się na ustalenie maksymalnego wieku pożyczkobiorcy, to znajduje się on w zakresie 75-80 lat. Przy kredycie hipotecznym górna granica wiekowa jest niższa niż w przypadku standardowej pożyczki na raty i nie może przekraczać 35 lat.

Jaki jest wiek pożyczkobiorcy w Polsce

Najczęściej z chwilówek online korzystają klienci w wieku pomiędzy 30 a 40 lat. Na drugim szczeblu znajduje się grupa pożyczkobiorców w przedziale wiekowym pomiędzy 18 a 30 lat. Na trzecim miejscu jest grupa w wieku od 40 do 60 lat, a na ostatnim miejscu są osoby w wieku powyżej 60 lat. Taka statystyka ma związek z wysokością otrzymywanych dochodów przez konkretne grupy klientów firm pożyczkowych, a także z poziomem ich zdolności pożyczkowej. 

Podczas analizy wniosku i zdolności kredytowej wnioskodawcy instytucje bankowe biorą pod uwagę:

  • formę zatrudnienia;
  • wysokość otrzymywanych dochodów; 
  • liczbę osób, znajdujących się na utrzymaniu pożyczkobiorcy;
  • staż pracy.

Wiarygodność posiadania dobrej pracy przez osoby młode i klientów w starszym wieku jest bardzo niska. Z racji tego zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe stawiają przed klientami ograniczenia wiekowe.

Wiek pożyczkobiorcy – podsumowanie

Ograniczenia wiekowe mają na celu obniżenie ryzyka przeterminowania spłaty zobowiązania. Dlatego szczególnie przy zaciąganiu zobowiązań długoterminowych firmy pożyczkowe oszacowują ryzyko nieterminowej spłaty pożyczki i wskazują w miarę bezpieczny wiek pożyczkobiorcy. W większości przedstawionych na rynku ofert firm pożyczkowych górna granica wiekowa nie przekracza 80 lat, dolna – 18 lat. Przed złożeniem wniosku o chwilówkę online zalecamy zapoznać się z podstawowymi warunkami umowy i sprawdzić wymagania wiekowe. 

Dodaj komentarz