W jakim wieku można zaciągnąć pożyczkę online?

Udzielenie pożyczki online obecnie jest proste i odbywa się przy zachowaniu minimum formalności. Wniosek pożyczkowy jest składany przez internet bez wychodzenia z domu. Do aplikowania o pożyczkę online należy przygotować jedynie dowód osobisty. Każdy pożyczkodawca stawia przed klientami określone wymagania, które należy spełnić, aby uzyskać niezbędne wsparcie finansowe. Lista wszystkich instytucji, które kwalifikują się do uzyskania tego kredytu, znajduje się na stronie https://orionit.pl/.Poniżej sprawdzimy podstawowe kryteria stawianie przed klientami firm pozabankowych.

Kto może wnioskować o pożyczkę online

O pożyczkę przez internet może aplikować osoba, która odpowiada poniższym wymaganiom:

  • wiek od 18 lat;
  • obywatelstwo Polski;
  • stały adres zamieszkania;
  • stabilne źródło dochodu;
  • osobiste konto bankowe;
  • aktywny numer telefonu i adres mailowy.

Z powyższego wynika, że o pożyczkę internetową może ubiegać się tylko osoba pełnoletnia. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają chwilówek osobom w wieku pomiędzy 23 a 25 lat, ponieważ osoby w starszym wieku posiadają stałe źródło finansowania i mają lepszą zdolność kredytową. 

Wiele instytucji pozabankowych ustalają też górną granicę wiekową. Emeryci często nie mają możliwości uzyskania dodatkowych kosztów i gorzej radzą sobie ze spłatą zobowiązania finansowego. Jeśli instytucja finansowa decyduje się na ustalenie maksymalnego wieku pożyczkobiorcy, to znajduje się on w zakresie 75-80 lat. Przy kredycie hipotecznym górna granica wiekowa jest niższa niż w przypadku standardowej pożyczki na raty i nie może przekraczać 35 lat.

Jaki jest wiek pożyczkobiorcy w Polsce

Najczęściej z chwilówek online korzystają klienci w wieku pomiędzy 30 a 40 lat. Na drugim szczeblu znajduje się grupa pożyczkobiorców w przedziale wiekowym pomiędzy 18 a 30 lat. Na trzecim miejscu jest grupa w wieku od 40 do 60 lat, a na ostatnim miejscu są osoby w wieku powyżej 60 lat. Taka statystyka ma związek z wysokością otrzymywanych dochodów przez konkretne grupy klientów firm pożyczkowych, a także z poziomem ich zdolności pożyczkowej. 

Podczas analizy wniosku i zdolności kredytowej wnioskodawcy instytucje bankowe biorą pod uwagę:

  • formę zatrudnienia;
  • wysokość otrzymywanych dochodów; 
  • liczbę osób, znajdujących się na utrzymaniu pożyczkobiorcy;
  • staż pracy.

Wiarygodność posiadania dobrej pracy przez osoby młode i klientów w starszym wieku jest bardzo niska. Z racji tego zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe stawiają przed klientami ograniczenia wiekowe.

Wiek pożyczkobiorcy – podsumowanie

Ograniczenia wiekowe mają na celu obniżenie ryzyka przeterminowania spłaty zobowiązania. Dlatego szczególnie przy zaciąganiu zobowiązań długoterminowych firmy pożyczkowe oszacowują ryzyko nieterminowej spłaty pożyczki i wskazują w miarę bezpieczny wiek pożyczkobiorcy. W większości przedstawionych na rynku ofert firm pożyczkowych górna granica wiekowa nie przekracza 80 lat, dolna – 18 lat. Przed złożeniem wniosku o chwilówkę online zalecamy zapoznać się z podstawowymi warunkami umowy i sprawdzić wymagania wiekowe. 

Od 27 lat najważniejszy jest dla nas Pacjent

Powrót do formy po chorobie, kontuzji, czy operacji zazwyczaj wymaga bardzo dużo czasu. W zależności od skali zdarzenia często musimy poszukiwać nowych sposobów na wykonywanie codziennych czynności albo uczyć się ich od nowa. Odpowiednia rehabilitacja nie tylko przyśpiesza proces powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej, ale także wyzwala w nas potrzebę aktywności ruchowej, którą kontynuujemy również po zakończeniu leczenia.

Sklep medyczny i wypożyczalnia sprzętu medycznego.

Jesteśmy wysoko wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, a dodatkowo prowadzimy wypożyczalnię sprzętu medycznego. Do obrotu dopuszczamy jedynie sprawne i atestowane urządzenia, dzięki czemu Pacjenci korzystają ze sprzętu najwyższej jakości. Od 25 lat każdego dnia dostarczamy Pacjentom z całej Polski łóżka elektryczne, wózki inwalidzkie, aparaty ortopedyczne, aparaty do produkcji tlenu, a także wypożyczamy sprzęt niezbędny do rehabilitacji. Dbając o kompleksowość usług, organizujemy również transport wraz z instalacją sprzętu.

Wykwalifikowany personel

Nad zdrowiem naszych Pacjentów czuwa zaufana i doświadczona kadra terapeutów i rehabilitantów, dzięki czemu Pacjenci są objęci opieką na najwyższym poziomie. W trakcie leczenie rehabilitacyjnego Pacjenci mogą liczyć nie tylko na fachową wiedzę specjalistów, ale również na pełne wsparcie motywacyjne. Metody i techniki wykorzystywane w naszej pracy bazują na światowych standardach, co pozwala osiągać skuteczne efekty terapii. Zespół rehabilitantów i specjalistów udziela pomocy zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym.

Działamy na terenie całego województwa śląskiego

Zabiegi rehabilitacyjne realizujemy w siedzibie firmy w Rybniku, a także w naszym oddziale w Jastrzębiu-Zdrój. W ramach rehabilitacji mobilnej działamy na terenie całego śląska. Rehabilitacja w warunkach domowych przeznaczona jest głównie dla pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć do placówek stacjonarnych.