Pieluchomajtki – Pampersy

Relax Med, a refundacja pieluchomajtek.

Jesteś osobą która boryka się z problemem nie trzymania moczu, lub opiekunem osoby która ma z tym problem?

Firma Relax Med wychodzi na przeciw wszelkim przeciwnością losu i podaje pomocną rękę by przejść przez meandry biurokratycznego świata. Osoby nie dotknięte problemem nie trzymania moczu męczą się nie tylko psychologicznie i społecznie ale również muszą stawić czoło wyzwaniom finansowym, ponieważ to dodatkowy nie mały koszt. Comiesięczny zapas pieluchomajtek może spowodować znaczny cios dla budżetu chorego. Dlatego warto zainteresować się formą refundacji NFZ.

Od niedawna jest możliwa refundacja na materiały medyczne chłonne, czyli na przykład pieluchomajtki, refundacja ta nie przysługuje każdemu choremu, należy spełnić parę warunków. Głównym jest choroba, której skutkiem jest właśnie bezwiedne nie trzymanie moczu. Rodzaj schorzenia uznawanego przez NFZ jest bardzo istotny bo od tego zależy limit refundacji. Refundacja udzielana przez NFZ jest przyznawana na okres maksymalnie trzech miesięcy, to daje możliwość wykupienia 270 sztuk materiałów chłonnych, pieluchomajtek w ramach refundacji. Niestety jednorazowy zakup takiej ilości to możliwy wydatek nawet 800zł dlatego warto poprosić lekarza by wypisał zlecenie na trzy osobne miesiące wtedy rozłożymy koszty. Maksymalna kwota refundacji NFZ wynosi 100%, czyli 77 złotych miesięcznie dla osób z chorobą nowotworową (P.100) oraz 70% z limitu 90 złotych, czyli 63 złote miesięcznie dla osób z innymi schorzeniami (P.101). Reszta musi zostać pokryta przez chorego. Zakup w ramach refundacji nie jest jednak możliwy bez odpowiedniego zlecenia wydanego przez lekarza oraz oddział NFZ, także w pierwszej kolejności należy się o niego postarać.

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.