Podologia jest dziedziną medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i całych kończyn dolnych. Powszechnie uważa się, że podologia dotyczy tylko stóp, jednak jest to błędne przekonanie, gdyż podologia obejmuje w swoim zakresie całe kończyny dolne.

SONY DSC

Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca, reumatyzm), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce młoteczkowate),
z dolegliwościami na stopach (odciskami, modzelami, brodawkami), a także z  wrastającymi, czy grzybiczymi paznokciami.
podologia-3-nurty

Podologia kosmetyczna – opieka nad stopami, wymagającymi zabiegów kosmetycznych, potrzebującymi stosowania odpowiednich kosmetyków i regularnych wizyt u kosmetologa-podologa. Zabiegi obejmują: usuwanie zrogowaciałego naskórka na stopach, opracowani modzeli i nagniotków, zabezpieczenie ran i owrzodzeń, zmiany opatrunków, wycinanie martwego naskórka, dobór kosmetyków, pielęgnację paznokci zdrowych i chorych (wrastające paznokcie, paznokcie rurkowate, zgrubiałe paznokcie).

Rehabilitacja podologiczna– zajmuje się szeroką pojętą rehabilitacją oraz zaopatrzeniem ortopedycznym w obrębie kończyn dolnych. Najważniejszymi działaniami w tej dziedzinie są: dobór zaopatrzenia ortpedycznego w postaci wkładek do obuwia, ćwiczenia stóp, terapia korygująca i hamująca wady stóp i stawów kolanowych.

Podologia medyczna – obejmuje zabiegi chirurgiczne w obrębie stóp i leczenie farmakologiczne.

zdjecie_nog_-_fotografia_stop_3894

podologia-rehabilitacjapodologia-kosmetyczna

Na stronie mogą być prezentowane wyroby medyczne. Dla bezpieczeństwa każdego z nich używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.